kandydatów

Etat Księgowy / Księgowa

Firma: Instytut Hematologii i Transfuzjologii miejsce pracy: Warszawa

Ogłoszenie numer: 8299038, z dnia 2023-05-29

Instytut Hematologii i Transfuzjologii poszukuje kandydata na stanowisko:

Księgowy / Księgowa

Miejsce pracy: Warszawa

Opis stanowiska

  • Prowadzenie operacji kasowych w złotych polskich i walutach obcych (prowadzenie kasy gotówkowej i transakcji bezgotówkowych), podejmowanie gotówki z banku do kasy
  • Obsługa kasy fiskalnej oraz pilnowanie terminów obowiązkowych przeglądów technicznych.
  • Prowadzenie kontroli wypłacanych zaliczek w złotych polskich i walucie obcej oraz egzekwowanie terminowego ich rozliczania
  • Rozliczanie kosztów podróży służbowych krajowych i zagranicznych, w tym kontrola formalno-rachunkowa otrzymanych dokumentów, wycena kosztów ponoszonych w walucie obcej
  • Wystawianie faktur sprzedaży, przygotowywanie faktur do wysyłki oraz księgowanie dokumentów, w tym faktur sprzedaży i zakupu
  • Kontrola pod względem formalnym i rachunkowym oraz opisywanie do zatwierdzenia do zapłaty faktur i innych dokumentów stanowiących podstawę do dokonania płatności
  • Kompleksowe czynności związane z obsługą systemu bankowości elektronicznej, w tym m.in.
    • systematyczna kontrola otrzymywanych dokumentów stanowiących podstawę dokonania płatności
    • wprowadzanie do systemu bankowości elektronicznej dyspozycji przelewów,
    • kontrola płatności wg ustalonych zasad
    • generowanie, wydruk i przegląd raportów weryfikujących dyspozycję przelewów na dany dzień w zakresie zgodności bankowych z „białą listą”
  • Przygotowywanie dyspozycji zwrotu, w tym dokumentów związanych z kalkulacją odsetek z tytułu zwrotu kontrahentom wpłaconych wadiów, zabezpieczeń należytego wykonania umów i innych podobnych wpłat
  • Dekretowanie i księgowanie innych zdarzeń gospodarczych
  • Kontrola rozrachunków z dostawcami i odbiorcami
  • Organizowanie pracy na stanowisku w sposób zabezpieczający prawidłowe, rzetelne i terminowe wykonywanie przydzielonych zadań i poleceń przełożonych
  • Prowadzenie oraz nadzór nad prowadzoną dokumentacją zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i wewnętrznymi uregulowaniami

Wymagania

  • Wykształcenie minimum średnie ekonomiczne
  • Teoretyczna i praktyczna wiedza z zakresu rachunkowości
  • Kilkuletni staż pracy na stanowisku księgowego / księgowej
  • Umiejętność obsługi komputera oraz dobra znajomość programu Excel.

Oferujemy

  • Umowę o pracę,

  • Niezbędne do pracy szkolenia

  • Możliwość dalszego rozwoju zawodowego