kandydatów

Etat Specjalista ds. finansowo-księgowych

Firma: BIURO POLSKIEJ KOMISJI AKREDYTACYJNEJ miejsce pracy: Warszawa

Specjalista ds. finansowo-księgowych
Miejsce pracy: Warszawa
Dyrektor Biura Polskiej Komisji Akredytacyjnej
poszukuje specjalisty ds. finansowo-księgowych

Miejsce wykonywania pracy: Warszawa, ul. Żurawia 32/34
Wymiar etatu: pełny

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy obejmuje w szczególności:
  • dekretowanie i terminowe, zgodne z obowiązującymi przepisami księgowanie wydatków, kosztów oraz miesięczne uzgadnianie kont w tym zakresie
  • przygotowywanie przelewów bankowych i księgowanie wyciągów bankowych
  • terminowe, zgodne z obowiązującymi przepisami sporządzanie list wypłat z tytułu listy płac, umów zlecenia i umów o dzieło
  • sporządzanie przelewów wynagrodzeń do właściwych banków i przelewów potrąceń wynikających z listy płac, umów zleceń i umów o dzieło
  • współpraca z pracownikami księgowości w zakresie spraw objętych działaniem księgowości
  • sporządzanie wydruku z programu komputerowego zestawień dotyczących naliczonych składek ZUS, potrąceń i podatku dochodowego od osób fizycznych.
  • terminowe i zgodne z obowiązującymi przepisami sporządzanie dokumentów dotyczących ubezpieczeń społecznych i zdrowotnych pracowników Biura oraz osób, z którymi zostały zawarte umowy zlecenia.
  • sporządzanie, kompletowanie i przekazywanie do ZUS dokumentacji niezbędnej do dokonywania przez ZUS wypłat zasiłków rodzinnych, pielęgnacyjnych, macierzyńskich i wychowawczych.
  • sporządzanie dokumentów rozliczeniowych z urzędami skarbowymi dotyczących Biura i pracowników Biura.
  • sporządzanie umów cywilno-prawnych zgodnie z wykazem przygotowywanym przez dyrektora Biura PKA.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

Praca administracyjno-biurowa przy komputerze z monitorem ekranowym powyżej 4 godzin dziennie, wymagająca obsługi również innych urządzeń biurowych. Długotrwałe skupianie wzroku na tej samej płaszczyźnie. Stanowisko pracy zorganizowane w pomieszczeniu biurowym. Bariery architektoniczne: możliwość ograniczonego poruszania się̨ po budynku – obecność wind, brak podjazdów, drzwi z samozamykaczami.

Wymagania niezbędne:
  • wykształcenie wyższe – preferowane wykształcenie wyższe w zakresie nauk ekonomicznych (preferowany kierunek: Finanse i Rachunkowość)
  • praktyczna znajomość zagadnień księgowych oraz obowiązujących przepisów podatkowych
  • dobra znajomość przepisów w zakresie ubezpieczeń społecznych, podatkowych, prawa pracy oraz rachunkowości budżetowej
  • minimum 2 lata doświadczenia na podobnym stanowisku
  • biegła umiejętność obsługi komputera (środowisko Office 365)
  • preferowana znajomość programu Symfonia, Płatnik
  • doświadczenie w sporządzaniu sprawozdań finansowych
  • umiejętność planowania i sprawnej organizacji pracy, samodzielność i skuteczność w komunikacji oraz zaangażowanie w wykonywanych działaniach
  • zdolność do wykonywania zadań pod presją czasu
  • kandydat powinien spełniać wymagania określone w Kodeksie Etyki PKA, dostępnym do pobrania na stronie internetowej www.pka.edu.pl
Wymagania dodatkowe/pożądane:
  • doświadczenie zawodowe w zakresie wyspecyfikowanych zadań

Dokumenty i oświadczenia niezbędne:

  • CV i list motywacyjny
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie wykształcenia
  • Oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego
  • Oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych

Dokumenty i oświadczenia dodatkowe:

Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania dodatkowego w zakresie doświadczenia zawodowego / stażu pracy.

Terminy i miejsce składania dokumentów:
Dokumenty należy złożyć do: dnia 30 czerwca 2023 r. Decyduje data: stempla pocztowego / osobistego dostarczenia oferty do Biura

Miejsce składania dokumentów:

Biuro Polskiej Komisji Akredytacyjnej, Żurawia 32/34, 00-515 Warszawa (z dopiskiem na kopercie "ogłoszenie o pracę"). Dopuszcza się możliwość złożenia aplikacji za pośrednictwem aplikuj szybko.

Rekomendujemy przesyłanie oświadczenia o posiadanym obywatelstwie zamiast kopii dokumentu potwierdzającego obywatelstwo. Oświadczenia oraz list motywacyjny muszą być opatrzone datą oraz własnoręcznie podpisane. W przypadku przedstawienia dokumentów w języku obcym należy dołączyć również ich tłumaczenie na język polski dokonane przez tłumacza przysięgłego.
Biuro PKA zastrzega sobie możliwość kontaktu wyłącznie z wybranymi kandydatami
Po zakończeniu naboru oferty osób niezatrudnionych zostaną̨ zniszczone komisyjnie.

Dodatkowe informacje: można uzyskać pod nr tel. (22) 563 17 44.