kandydatów

Etat Referendarz

Firma: Ministerstwo Edukacji i Nauki w Warszawie miejsce pracy: Warszawa

Ministerstwo Edukacji i Nauki w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Referendarz
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 122098

Warunki pracy

Praca biurowa z wykorzystaniem komputera powyżej 4 godzin dziennie.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy: budynek wyposażony w windy, toaleta dostosowana dla osób niepełnosprawnych, do wykorzystania schodołaz.

Zakres zadań

  • Opracowuje i analizuje dane statystyczne zebrane w systemie informacji oświatowej.
  • Wykonuje zadania wynikające z ustawy o systemie informacji oświatowej, m.in. weryfikuje poprawność przekazywanych w SIO danych, udostępnia dane osobowe z bazy SIO na wnioski wskazanych w ustawie o systemie informacji oświatowej organów.
  • Wspiera merytoryczne użytkowników SIO w zakresie wprowadzania danych do systemu oraz opracowuje materiały szkoleniowo-informacyjne (np. instrukcje) dla użytkowników SIO.
  • Współpracuje z Informatycznym Centrum Edukacji i Nauki (ICEiN).
  • Współpracuje przy przygotowaniu danych niezbędnych do naliczenia jednostkom samorządu terytorialnego części oświatowej subwencji ogólnej. Weryfikuje kompletność i poprawność danych zebranych w systemie informacji oświatowej.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • Znajomość zasad funkcjonowania administracji publicznej (podział, zasady, organizacji i działania), w tym służby cywilnej (organizacja służby cywilnej, prawa i obowiązki członków korpusu służby cywilnej)
  • Podstawowa znajomość procesu legislacyjnego
  • Znajomość ustawy o systemie informacji oświatowej
  • umiejętność posługiwania się arkuszem kalkulacyjnym Excel na poziomie średniozaawansowanym
  • Umiejętności analityczne
  • Samodzielność i inicjatywa
  • Rzetelność
  • Współpraca
  • Komunikacja
  • Organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Umiejętność posługiwania się programem do analizy danych np. SAS
  • Umiejętność obsługiwania aplikacji SIO