kandydatów

Etat Naczelnik wydziału

Firma: Główny Inspektorat Farmaceutyczny w Warszawie miejsce pracy: Warszawa

Główny Inspektorat Farmaceutyczny w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Naczelnik wydziału
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 122041

Warunki pracy

Praca biurowa przy komputerze powyżej 4 godz. dziennie, narażenie na stres, zagrożenie korupcją, krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy: Stanowisko pracy zorganizowane w pomieszczeniu biurowym wyposażonym w instalację klimatyzacyjną.

Narzędzia i materiały pracy: komputer, urządzenia biurowe (drukarka, kserokopiarka, skaner, niszczarka i inne urządzenia biurowe). Budynek posiada windę osobową do transportu pionowego, nie posiada podjazdów dla osób niepełnosprawnych, ale jest wyposażony w transporter gąsiennicowy typu T09 "ROBY" służący do transportu po schodach wejściowych do budynku osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Pomieszczenia pracy GIF mieszczą się na parterze oraz I i III piętrze budynku.

Zakres zadań

  • Kieruje pracą Wydziału, w tym udziela podległym pracownikom merytorycznego wsparcia w rozwiązywaniu problemów.
  • Koordynuje działania związane z polityką informatyzacyjną Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego (GIF) zgodnie z ustawą o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne, ustawą o systemie informacji w ochronie zdrowia oraz inicjuje i wdraża rozwiązania w obszarze ochrony danych osobowych w celu realizacji postanowień Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), inicjuje i wdraża rozwiązania w obszarze ochrony tajemnic prawnie chronionych przetwarzanych w systemie teleinformatycznym GIF. Koordynuje systemy dla których Główny Inspektor Farmaceutyczny został ustawowo wyznaczony na administratora systemu.
  • Koordynuje i nadzoruje zadania w zakresie monitorowania zagrożeń cyberbezpieczeństwa i incydentów.
  • Zarządza siecią informatyczną, sprzętem i oprogramowaniem w celu zapewnienia prawidłowej obsługi informatycznej Urzędu.
  • Uczestniczy w pracach komisji przetargowych w zakresie postępowań o udzielenie zamówień publicznych, w tym przygotowywuje lub opiniuje dokumentację przetargową w zakresie zaopatrzenia GIF w sprzęt komputerowy i oprogramowanie.
  • Planuje i koordynuje działania związane z utrzymaniem i rozwojem systemów eksploatowanych w Urzędzie oraz wdrażaniem nowych technologii w zakresie infrastruktury teleinformatycznej Urzędu, w tym planuje i monitoruje wydatkowanie środków publicznych na te cele.
  • Zarządza i sprawuje nadzór nad licencjami oprogramowania biurowego, serwerowego i specjalistycznego.
  • Śledzi zmiany prawne w obszarze informatyzacji państwa i opiniuje projekty aktów, w szczególności związane ze standaryzacją wykorzystywanych technologii oraz narzędzi teleinformatycznych, a także bierze udział w grupach roboczych, w szczególności związanych z funkcjonowaniem systemów informatycznych dot. wytwarzania oraz obrotu produktami leczniczymi.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 4 lata doświadczenia zawodowego w obszarze informatyki w tym co najmniej 1 rok w obszarze administrowania infrastrukturą informatyczną lub teleinformatyczną
  • znajomość ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa,
  • znajomość ustawy o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne,
  • znajomość ustawy o systemie informacji w ochronie zdrowia i ustawy Prawo farmaceutyczne
  • znajomość ustawy Prawo zamówień publicznych,
  • znajomość rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych,
  • znajomość zasad licencjonowania produktów Microsoft (platforma desktop, serwerowa) oraz licencjonowania grupowego i zasad licencjonowania produktów Vmware,
  • znajomość struktury organizacyjnej i zadań Urzędu.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • znajomość języka angielskiego na poziomie B1
  • komunikatywność
  • umiejętność analitycznego myślenia
  • umiejętność argumentacji i negocjowania,
  • umiejętność zarządzania personelem.