kandydatów

Etat Zastępca głównego księgowego

Firma: Urząd Pracy Miasta Stołecznego Warszawy miejsce pracy: Warszawa

Urząd Pracy Miasta Stołecznego Warszawy
Zastępca głównego księgowego
Miejsce pracy: Warszawa
Numer: StPr/21/06599
OBOWIĄZKI:
- wspieranie Głównego Księgowego Sądu w realizacji obowiązków z obszaru księgowości i podatków- sporządzanie sprawozdań budżetowych zgodnie z przepisami oraz ich analiza- sprawdzanie dokumentów księgowych pod względem formalno-rachunkowym- sporządzanie przelewów, raportów bieżących i zestawień- terminowe regulowanie zobowiązań Sądu oraz kontrola należności sądowych- kontrola Kancelarii Komorniczych- podczas nieobecności Głównego Księgowego- prowadzenie nadzoru nad rachunkowością Sądu- wykonywanie dyspozycji środkami pieniężnymi oraz organizacji pracy Oddziału Finansowego Sądu
WARUNKI PRACY:
Wymagania konieczne:

Zawód: Główny księgowy
Wykształcenie: średnie zawodowe, ekonomiczne
Uprawnienia: Certyfikat księgowy stwierdzający uprawnienie do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych
Uprawnienia: Biegły rewident
Uprawnienia: Obsługa urządzeń biurowych
Uprawnienia: Obsługa komputera
Uprawnienia: Pakiet MS Office

Wymagania inne:

WYMAGANIA:I. niezbędne:1. Spełnia jeden z poniższych warunków:a) ukończyła ekonomiczne jednolite studia magisterskie, ekonomiczne wyższe studia zawodowe, uzupełniające ekonomiczne studia magisterskie lub ekonomiczne studia podyplomowe i posiada co najmniej 3-letnią praktykę w księgowości,b) ukończyła średnią, policealną lub pomaturalną szkołę ekonomiczną i posiada co najmniej 6-letnią praktykę w księgowości,c) jest wpisana do rejestru biegłych rewidentów na podstawie odrębnych przepisów,d) posiada certyfikat księgowy uprawniający do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych albo świadectwo kwalifikacyjne uprawniające do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych, wydane na podstawie odrębnych przepisów. 2. Ma obywatelstwo państwa członkowskiego Unii Europejskiej, Konfederacji Szwajcarskiej lub państwa członkowskiego Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) - strony umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym, chyba że odrębne ustawy uzależniają zatrudnienie w jednostce sektora finansów publicznych od posiadania obywatelstwa polskiego; 3. Ma pełną zdolność do czynności prawnych oraz korzysta z pełni praw publicznych;4. Nie była prawomocnie skazana za przestępstwo przeciwko mieniu, przeciwko obrotowi gospodarczemu, przeciwko działalności instytucji państwowych oraz samorządu terytorialnego, przeciwko wiarygodności dokumentów lub za przestępstwo skarbowe;5. Posiada znajomość języka polskiego w mowie i piśmie w zakresie koniecznym do wykonywania obowiązków zastępcy głównego księgowego;6. Posiada biegłą znajomość obsługi komputera (pakiet MS OFFICE oraz programy finansowo księgowe);7. Posiada znajomość aktów prawych związanych z funkcjonowaniem jednostek sektora finansów publicznych;8. Ma nieposzlakowaną opinię;9. Nie była karana za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe;10. Przeciwko której nie jest prowadzone postępowanie o przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub przestępstwo skarbowe. 11. Posiadająca stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na określonym stanowisku; 12. Na dzień złożenia podania o zatrudnienie nie podlega zakazowi pełnienia funkcji związanych z dysponowaniem środkami publicznymi zgodnie z Ustawą z dnia 17 grudnia 2004 r. o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych (Dz.U.2021 r. poz. 289)II. preferowane: 1. Znajomość obsługi systemów bankowości elektronicznej, systemu ZSRK (SAP) oraz TREZOR będą dodatkowymi atutami. 2. Doświadczenie w pracy w jednostkach budżetowych w księgowości, w tym na stanowisku Zastępcy Głównego Księgowego w jednostce budżetowej. 3. Umiejętność kierowania pracą zespołu oraz pracy w zespole. 4. Zdolności analityczne, zaangażowanie, odpowiedzialność, sumienność, kreatywność, komunikatywność. 5. Dobra organizacja czasu pracy. 6. Dyspozycyjność, umiejętność pracy pod presją czasu. 7. Wysoki poziom kultury osobistej.Obowiązki:- wspieranie Głównego Księgowego Sądu w realizacji obowiązków z obszaru księgowości i podatków- sporządzanie sprawozdań budżetowych zgodnie z przepisami oraz ich analiza- sprawdzanie dokumentów księgowych pod względem formalno-rachunkowym- sporządzanie przelewów, raportów bieżących i zestawień- terminowe regulowanie zobowiązań Sądu oraz kontrola należności sądowych- kontrola Kancelarii Komorniczych- podczas nieobecności Głównego Księgowego- prowadzenie nadzoru nad rachunkowością Sądu- wykonywanie dyspozycji środkami pieniężnymi oraz organizacji pracy Oddziału Finansowego SąduPełna treść oferty oraz wymagane dokumenty: https://warszawa-zoliborz.sr.gov.pl/oferty-pracy,m,m2,202

Miejsce pracy:

Warszawa

Rodzaj umowy:

Umowa o pracę na czas określony

Wynagrodzenie brutto:

5 000 - 6 700 PLN

KONTAKT:

Źródło oferty pracy: Urząd Pracy Miasta Stołecznego Warszawy