Etat Główny Specjalista w Sekcji Nadzoru i Sprawozdawczości w Biurze Księgowości

Firma: Centrala NFZ miejsce pracy: Warszawa

Główny Specjalista w Sekcji Nadzoru i Sprawozdawczości
w Biurze Księgowości

Numer ogłoszenia: BK/21/123
Miejsce pracy: Warszawa
Termin składania ofert 28.06.2021 r.

Szczegóły oferty

GŁÓWNE ZADANIA:
  • aktualizacja dokumentacji przyjętych zasad rachunkowości Funduszu stosownie do uregulowań określonych w ustawach: o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych, o rachunkowości, o finansach publicznych, podatkowych, a także w przyjętych regulacjach wewnętrznych;
  • aktualizacja dokumentacji regulujących zasady obiegu dowodów księgowych oraz innych dziedzin związanych z prowadzeniem rachunkowości i gospodarki finansowej;
  • aktualizacja uregulowań wewnętrznych dotyczących windykacji należności oraz współpraca z innymi komórkami organizacyjnymi Centrali i Oddziałów Wojewódzkich w zakresie ich stosowania;
  • sporządzanie i przekazywanie do Oddziałów Wojewódzkich zawiadomień o wysokości przekazanych przez Centralę w miesiącu sprawozdawczym środków pieniężnych ze składek na powszechne ubezpieczenie zdrowotne;
  • prowadzenie ewidencji przychodów ze składek na ubezpieczenie zdrowotne otrzymanych
  • z ZUS i KRUS w ujęciu kasowym i memoriałowym; prowadzenie ewidencji przekazanych do Oddziałów Wojewódzkich środków pieniężnych ze składek na ubezpieczenie zdrowotne;
  • współpraca z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz Ministerstwem Zdrowia w zakresie finansowania ubezpieczeń zdrowotnych;
  • dokonywanie kontroli formalno-rachunkowej dokumentów księgowych Centrali NFZ oraz dokumentów dotyczących zwrotu kosztów wynikających z dyrektywy transgranicznej otrzymanych z Oddziałów Wojewódzkich;
  • dekretowanie dokumentów dotyczących zwrotu kosztów wynikających z dyrektywy transgranicznej oraz ewidencjonowanie ich na właściwych kontach księgowych w systemie finansowo księgowym;
  • sporządzanie okresowych sprawozdań o poniesionych kosztach funkcjonowania dyrektywy transgranicznej;
  • dokonywanie innych czynności i zadań związanych z rozliczeniami z tytułu realizacji dyrektywy transgranicznej, bieżąca współpraca z komórkami organizacyjnymi Funduszu zajmującymi się przedmiotowymi rozliczeniami;
  • sporządzanie miesięcznych deklaracji VAT-7 za Narodowy Fundusz Zdrowia zgodnie z zapisami ustawy o podatku od towarów i usług; sporządzanie zestawień not księgowych wynikających z deklaracji podatkowych VAT-7 OW NFZ;
  • kontrola merytoryczna zestawień not księgowych wynikających z deklaracji VAT-7 ujmowanych w księgach rachunkowych Centrali jako podatek vat należny (naliczony) w korespondencji z rozrachunkami wobec Oddziałów;
  • współpraca z Urzędem Skarbowym oraz Oddziałami Wojewódzkimi NFZ w zakresie prawidłowości rozliczania podatku od towarów i usług;
  • współpraca przy sporządzaniu łącznego rocznego sprawozdania finansowego Narodowego Funduszu Zdrowia;
  • współpraca z biegłymi rewidentami w trakcie prowadzonych audytów;
  • przekazywanie do publikacji łącznego sprawozdania finansowego Funduszu;
  • obsługa systemu finansowo-księgowego w zakresie ewidencji zdarzeń gospodarczych w księgach rachunkowych Centrali;
  • obsługa systemu bankowego, w tym sporządzanie przelewów bankowych dotyczących płatności centrali NFZ;
  • udział w pracach komisji przetargowych;
  • współpraca oraz prowadzenie korespondencji merytorycznej w zakresie spraw ekonomiczno – finansowych oraz księgowych z Oddziałami Wojewódzkimi;
  • sporządzanie innych sprawozdań i analiz finansowych na potrzeby wewnętrzne i zewnętrzne;
  • przeprowadzanie kontroli prawidłowości prowadzenia ksiąg rachunkowych, obiegu dowodów księgowych, sporządzania sprawozdań finansowych, terminowości regulowania zobowiązań finansowych oraz egzekwowania należności przez Oddziały Wojewódzkie;
  • zastępowanie kierownika sekcji podczas nieobecności;
  • wykonywanie innych zadań zleconych przez przełożonych.
WYMAGANIA:

Wymagania konieczne:

  • Wykształcenie: wyższe (ekonomiczne lub inne pokrewne)
  • Lata pracy zawodowej: minimum 5 lat pracy zawodowej

Wymagania dodatkowe:

  • doświadczenie w pracy w księgowości;
  • doświadczenie w finansach publicznych lub administracji publicznej;
  • znajomość ustawy z dnia 29.09.1994 r. o rachunkowości (Dz. U. z 2021 r. poz. 217 t.j.);
  • znajomość ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych z dnia 27.08.2004 r. (Dz. U. z 2020 r. poz. 1398, z późn. zm.);
  • znajomość ustawy z dnia 27.08.2009 r. o finansach publicznych (Dz. U. z 2021 r. poz. 305 t.j.);
  • znajomość obsługi programów Microsoft Office;
  • umiejętności analityczne;
  • systematyczność i samodzielność w wykonywaniu powierzonych zadań;
  • umiejętność pracy w zespole;
  • odpowiedzialność;
  • skrupulatność;
  • komunikatywność;
  • kultura osobista;
  • dyspozycyjność;

Wymagane dokumenty:

  • CV;
  • podpisany kwestionariusz osobowy;
  • kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie;
  • kopie dokumentów potwierdzających lata pracy zawodowej z tytułu umowy o pracę, umowy zlecenie lub prowadzenia działalności gospodarczej;
  • kopie innych dokumentów zgodnie z wymaganiami stanowiskowymi;
  • podpisane oświadczenia i zgody (zwracamy szczególną uwagę na poprawne wypełnienie dokumentów).

Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak prawidłowo złożyć dokumenty lub szukasz dodatkowych informacji dotyczących procesu rekrutacji i technik naboru, skorzystaj z naszego poradnika. Znajdziesz tam również klauzulę informacyjną oraz wzory wymaganych zgód, które ułatwią Ci aplikowanie.

ZAPRASZAMY

W przypadku dodatkowych pytań, jesteśmy dla Ciebie dostępni pod adresem e-mail: rekrutacja@nfz.gov.pl.