Etat Główny Specjalista w pionie wsparcia ds. komercjalizacji w Biurze Transferu Technologii

Firma: Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Chemii Przemysłowej im. Prof. I. Mościckiego miejsce pracy: Warszawa

Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Chemii Przemysłowej im. Prof. I. Mościckiego to instytut o ponad 100-letniej tradycji. Oferuje nowe technologie i modernizację procesów, m.in. z zakresu technologii organicznej, farmacji, biotechnologii, chemii gospodarczej, elektrochemii, przetwórstwa polimerów. Od 1 kwietnia 2019 r. jest jednym z instytutów Sieci Badawczej Łukasiewicz. Sieć Badawcza Łukasiewicz zrzesza wysokiej klasy naukowców i ekspertów z 32 instytutów badawczych. Ze względu na różnorodność wyzwań naukowych i dynamicznie zmieniający się rynek wdrożeniowy poszukujemy ambitnych pracowników entuzjastycznie nastawionych do realizacji różnorodnych projektów. W naszej jednostce stawiamy na stałe uczenie się, rozwój kompetencji i przyjazną atmosferę pracy.

Główny Specjalista w pionie wsparcia ds. komercjalizacji w Biurze Transferu Technologii
Miejsce pracy: Warszawa
Zakres obowiązków:
  • Zarządzanie portfelem własności przemysłowej (wynalazki/know-how) opracowanej w Łukasiewicz – IChP
  • Analiza potencjału komercjalizacyjnego wraz z identyfikacją potencjalnych rynków, użytkowników i odbiorców danego rozwiązania lub technologii opracowanych w Łukasiewicz – IChP
  • Przygotowywanie modelu biznesowego oraz rekomendacji dla danej komercjalizacji
  • Efektywne pozyskiwanie inwestorów oraz nabywców IP z obszaru chemii, biotechnologii oraz farmacji do komercjalizacji bezpośredniej oraz pośredniej
  • Negocjowanie warunków umów komercjalizacji
  • Promowanie Instytutu oraz kreowanie dobrego wizerunku w otoczeniu wewnętrznym i zewnętrznym poprzez organizowanie konferencji naukowych, seminarium, sympozjów, dni otwartych, imprez integracyjnych i innych przedsięwzięć
  • Prowadzenie spotkań z przedsiębiorcami w celu zidentyfikowania portfelem IP, identyfikacji potrzeb i budowania trwałych relacji
  • Współpraca z innymi komórkami organizacyjnymi Łukasiewicz – IChP oraz Centrum Łukasiewicz
Wymagania:
  • Wykształcenie wyższe, preferowane chemiczne, farmaceutyczne, biotechnologiczne lub pokrewne
  • Udokumentowany staż pracy min. 8 lat, w tym min. 3-letnie,praktyczne doświadczenie w transferze technologii oraz komercjalizacji wyników badań
  • Doświadczenie we współpracy ze środowiskiem biznesowym oraz naukowym
  • Wiedza z dziedziny komercjalizacji bezpośredniej oraz pośredniej i transferu technologii
  • Umiejętność krytycznego i analitycznego myślenia
  • Umiejętność zarządzania czasem i organizowania własnej pracy
  • Umiejętność pracy w zespole
  • Komunikatywność i łatwość nawiązywania kontaktów z ludźmi
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie
Oferujemy:
  • Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę - pełny etat
  • Pracowniczy Program Emerytalny (po roku pracy w Łukasiewicz – IChP)
  • Możliwość skorzystania z grupowego ubezpieczenia na życie oraz pakietu medycznego
  • Pakiet socjalny w ramach Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy (kasa pożyczkowa, dopłaty do wypoczynku we własnym zakresie, dopłaty do żłobków i przedszkoli)
  • Szeroką współpracę z partnerami naukowymi i biznesowymi
  • Możliwość rozwoju osobistego
  • Wynagrodzenie adekwatne do posiadanego doświadczenia i wiedzy
  • Szkolenia wstępne oraz możliwość rozwoju zawodowego i podnoszenia kwalifikacji
  • Dobrą, koleżeńską atmosferę pracy
  • Dużą samodzielność w wykonywaniu powierzonych zadań
  • Zarządzanie portfelem IP z różnych obszarów (chemia, farmacja, biotechnologia)

Poleć ofertę pracy
Data dodania: 11-06-2021
Wyświetleń: 176