kandydatów

Etat Starszy specjalista

Firma: Izba Administracji Skarbowej w Warszawie miejsce pracy: Warszawa

Izba Administracji Skarbowej w Warszawie
Dyrektor poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Starszy specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 79512

Warunki pracy

Stanowisko pracy spełnia wymogi zatrudnienia pracownika administracyjno-biurowego. Praca przy komputerze powyżej 4 godzin dziennie. Praca w podległej siedzibie przy ul. Stawki 2, 32 piętro, winda.

Zakres zadań

  • Współpracuje z Generalnym Wykonawcą Systemu e-Podatki w zakresie określania wymagań biznesowych dotyczących prowadzenia postępowań podatkowych i obsługi bezpośredniej w celu zapewnienia, że system będzie zgodny z logiką biznesową administracji podatkowej.
  • Wspiera użytkowników w zakresie obsługi postępowań wymiarowych oraz obsługi bezpośredniej w Scentralizowanym Systemie Poboru (SSP) w zakresie podatków obsługiwanych w SSP, w celu poprawnej obsługi przez nich systemu.
  • Opiniuje materiały informacyjne oraz szkoleniowe w zakresie prowadzenia postępowań podatkowych w SSP, w celu uzyskania najwyższej jakości tych materiałów.
  • Udziela odpowiedzi na pytania dotyczące sposobu realizacji zadań dotyczących prowadzenia postępowań w SSP, w tym aktualizuje materiały w bazie wiedzy oraz wytyczne do pracy w SSP, w celu poprawnej obsługi systemu przez pracowników administracji podatkowej.
  • Przygotowuje wytyczne dla pracowników urzędów skarbowych i izb administracji skarbowej w zakresie obsługi postępowań podatkowych w SSP, w celu poprawnej obsługi systemu przez pracowników administracji podatkowej.
  • Koordynuje w zakresie uzgadniania i przekazywania GW szablonów pism dotyczących wielu obszarów, np. uzgadnianie implementacji szablonów pism zawartych w Księdze Pism w celu zachowania spójności w tym zakresie.
  • Zapewnia wsparcie i prowadzi warsztaty trenerów z zakresu obsługi postępowań wymiarowych w SSP w celu poprawnej obsługi systemu przez pracowników administracji podatkowej.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego powyżej 1 roku w obszarze podatków lub wdrażania systemów informatycznych lub powyżej 4 lat w administracji
  • Znajomość Ustawy Ordynacja Podatkowa oraz ustaw podatkowych (PIT, CIT, VAT, PCC)
  • Umiejętności analityczne
  • Gotowość do uczenia się
  • Umiejętność pracy w zespole
  • Znajomość obsługi komputera
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Certyfikaty potwierdzające ukończenie szkoleń w zakresie metodyk zarządzania projektami informatycznymi
  • Język angielski na poziomie komunikatywnym
  • Bardzo dobra znajmość procedur postępowania podatkowego
  • Biegła umiejętność obsługi aplikacji użytkowanych w urzędach skarbowych i izbach administracji skarbowej: PoltaxPlus, BA, WHTAX, SPR, SSP, CRCM
  • Znajomość podstaw języka SQL
  • Umiejętność logicznego i analitycznego myślenia