Etat Starszy analityk biznesowo-systemowy w Wydziale Rozwoju Aplikacji w Departamencie Informatyki

Firma: Centrala NFZ miejsce pracy: Warszawa

Starszy analityk biznesowo-systemowy w Wydziale Rozwoju Aplikacji
w Departamencie Informatyki

Numer ogłoszenia: DI/21/125

Miejsce pracy: Warszawa

1 etat / umowa na czas określony

Termin składania ofert 28.06.2021 r.

Szczegóły oferty

GŁÓWNE ZADANIA:
  • prowadzenie analizy systemowej potrzeb biznesowych użytkowników wewnętrznych, w tym definiowanie wymagań funkcjonalnych i niefunkcjonalnych realizowanych i planowanych projektów IT w zakresie:
    • zbierania i analizy wymagań klientów biznesowych związanych z budową i rozwojem systemów informatycznych,
    • uzgadniania produktów analitycznych z interesariuszami,
    • formułowania podstawowych wymagań systemowych;
  • zarządzanie zmianą w zakresie realizowanych projektów IT w kontekście analizy potrzeb oraz procesów biznesowych;
  • przygotowywanie założeń testów akceptacyjnych rozwiązań informatycznych oraz wspieranie klienta biznesowego w ich przeprowadzaniu;
  • zapewnienie wsparcia oraz doradztwo na etapie użytkowania wdrożonych rozwiązań;
  • odpowiedzialność za tworzenie oraz zapewnienie jakości, spójności i kompletności
    dokumentacji analitycznej;
  • współpraca w procesach zmian wewnętrznych w ramach organizacji.
WYMAGANIA:

Wymagania konieczne:

  • Wykształcenie: wyższe – preferowane informatyczne lub inne techniczne
  • Minimum 2 lata doświadczenia w obszarze analizy systemowej

Wymagania dodatkowe:

  • umiejętność zrozumienia potrzeb interesariuszy i zasad funkcjonowania organizacji;
  • znajomość zasad projektowania i budowania wymagań biznesowych oraz analizy funkcjonalnej;
  • uczestnictwo w projektach lub zadaniach mających na celu zebranie i opisanie wymagań do budowy systemu informatycznego jako członek zespołu;
  • znajomość języka angielskiego na poziomie podstawowym, umożliwiającym pracę z dokumentacją techniczną systemu IT;
  • bardzo dobra znajomość pakietu MS Office (Word, Excel, PowerPoint) praktyczna znajomość narzędzi do prowadzenia analizy biznesowej;
  • minimum 2 lata na podobnym stanowisku w organizacji publicznej, samorządowej lub centralnej;
  • certyfikat z obsługi narzędzi do prowadzenia analizy biznesowej;
  • realizacja zadań zbierania i opisania wymagań jako samodzielny specjalista w jakimś obszarze;
  • praktyczna znajomość metodyk: PRINCE, AGILE, ITIL;
  • odpowiedzialność za integrację obszaru w systemach informatycznych, uczestnictwo w przeprowadzaniu analizy procesów biznesowych i umiejętność mapowania ich na funkcjonalności systemowe w projektach integracyjnych systemu informatycznego;
  • znajomość narzędzi np. Enterprise Architect, ARIS/EPC, Jira i Confluence lub podobnych oraz praktyczna znajomość notacji BPMN, UML;
  • podstawowa wiedza o systemie ochrony zdrowia i NFZ;
  • znajomość ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz.U. 2020 poz. 1398 z późn. zm.) oraz ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej (Dz.U. 2020 poz. 295 z późn zm.);
  • znajomość innych aktów prawnych mających zastosowanie w ochronie zdrowia;
  • znajomość zagadnień funkcjonowania krajowego systemu opieki zdrowotnej, w tym dotyczących ubezpieczeń zdrowotnych.

Wymagane dokumenty:

  • CV;
  • podpisany kwestionariusz osobowy;
  • kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie;
  • kopie dokumentów potwierdzających dwa lata pracy zawodowej w obszarze analizy systemowej,
  • kopie innych dokumentów zgodnie z wymaganiami stanowiskowymi;
  • podpisane oświadczenia i zgody (zwracamy szczególną uwagę na poprawne wypełnienie dokumentów).

Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak prawidłowo złożyć dokumenty lub szukasz dodatkowych informacji dotyczących procesu rekrutacji i technik naboru, skorzystaj z naszego poradnika. Znajdziesz tam również klauzulę informacyjną oraz wzory wymaganych zgód, które ułatwią Ci aplikowanie.

ZAPRASZAMY

W przypadku dodatkowych pytań, jesteśmy dla Ciebie dostępni pod adresem e-mail: rekrutacja@nfz.gov.pl.