kandydatów

Etat Radca generalnego dyrektora

Firma: Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Warszawie miejsce pracy: Warszawa

Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:

Radca generalnego dyrektora
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 79848

Warunki pracy

Praca administracyjno-biurowa polegająca m.in. na opracowywaniu dokumentów, obsłudze urządzeń biurowych, czynnościach koncepcyjnych, wykonywanie zadań związane z wysiłkiem fizycznym, obsługą klientów wewnętrznych i zewnętrznych oraz zagrożeniem korupcją.

Budynek jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo. W budynku zapewniona jest odpowiednia szerokość ciągów komunikacyjnych, drzwi wewnętrzne odpowiedniej szerokości oraz windy i łazienki dostosowane do osób poruszających się na wózku inwalidzkim. W budynku nie występują szkodliwe czy niebezpieczne warunki pracy.

Zakres zadań

  • bierze udział w zarządzaniu merytorycznym inwestycjami informatycznymi obejmującymi wszystkie komórki organizacyjne GDOŚ w zakresie zakupów sprzętu informatycznego, oprogramowania i usług, w tym zadań realizowanych w ramach projektu finansowanego ze środków POPT, działanie 1.2 (sporządza plany roczne i wieloletnie, określa standardy oraz funkcjonalno-techniczne parametry). W zakresie projektów realizowanych w GDOŚ opiniuje zakupy sprzętu, oprogramowania i usług oraz koncepcje systemów informatycznych. Uczestniczy w negocjacjach z dostawcami oraz bierze udział w procedurze zamówień publicznych
  • wspiera administratorów systemów branżowych, baz danych oraz aplikacji, rozwiązuje problemy wpływające na funkcjonowanie ww. systemów, instaluje poprawki oraz nowe wersje, uczestniczy we wdrożeniach
  • realizuje zadania związane z informatyzacją GDOŚ, w tym: określa standardy architektury i infrastruktury informatycznej oraz technicznie wspiera działalność komórek organizacyjnych
  • organizuje i zapewnia skuteczny serwis informatyczny oraz techniczne wsparcie użytkowników sprzętu komputerowego i oprogramowania. Bierze udział we wdrażaniu i opracowywaniu procedur dotyczących standaryzacji oraz unifikacji architektury i infrastruktury informatycznej w GDOŚ (w tym systemów), oprogramowania systemowego i użytkowego (realizacja zadania wspomagana jest na przykład specjalistycznym oprogramowaniem do monitoringu, ewidencjonowania i inwentaryzacji zasobów)
  • bierze udział w zarządzaniu zasobami infrastruktury informatycznej (w tym administruje, monitoruje jej wykorzystanie i rozwój, utrzymanie techniczne) oraz planuje, tworzy i rozwija zabezpieczenia organizacyjne, systemowe i procedury gwarantujące niezbędną ochronę i bezpieczeństwo zasobów informatycznych (łącza, systemy, dane)
  • zarządza relacjami z dostawcami sprzętu, oprogramowania i usług dla GDOŚ (utrzymuje bieżące kontakty, uczestniczy w konferencjach, negocjacjach umów)

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe techniczne lub informatyczne
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego w obszarze informatyki

  • szczególne uprawnienia - poświadczenie bezpieczeństwa o klauzuli „tajne” lub zgoda na poddanie się procedurze sprawdzającej
  • znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym B1
  • bardzo dobra znajomość standardów sprzętu i technologii IT
  • wiedza z zakresu zarządzania projektami informatycznymi
  • znajomość ustawy pzp oraz o ochronie informacji niejawnych
  • umiejętności negocjacyjne
  • umiejętność skutecznej komunikacji
  • umiejętność organizacji pracy własnej
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • przeszkolenie - Kurs na Administratora Bezpieczeństwa Teleinformatycznego, ukończone kursy i szkolenia z obszaru IT
  • znajomość języka angielskiego na poziomie bardzo dobrym B2