kandydatów

Etat Specjalista ds. płac

Firma: Powiatowy Urząd Pracy w Legionowie miejsce pracy: Legionowo

Powiatowy Urząd Pracy w Legionowie
Specjalista ds. płac
Miejsce pracy: Legionowo
Numer: StPr/21/0372
OBOWIĄZKI:
Główne zadania na stanowisku:1) Prowadzenie kart wynagrodzeń pracowników.2) Prowadzenie kart zasiłkowych pracowników.3)Prowadzenie i terminowe naliczanie wynagrodzeń dla pracowników pedagogicznych i niepedagogicznych w oparciu o aktualne angaże oraz zgodnie z obowiązującymi przepisami.4) Prawidłowe i terminowe naliczanie zasiłków chorobowych, rodzinnych, macierzyńskich, opiekuńczych, wychowawczych i pielęgnacyjnych dla pracowników.5) Naliczanie podatku od wynagrodzeń pracowników zgodnie z obowiązującymi przepisami.6) Naliczanie składek na ubezpieczenie społeczne oraz składek na fundusz zdrowotny zgodnie z obowiązującymi przepisami. 7) Dokonywanie potrąceń płac zgodnie z dokumentami źródłowymi.8) Prawidłowe i terminowe sporządzanie list płac dla pracowników pedagogicznych i niepedagogicznych.9) Sporządzanie deklaracji podatkowej PIT-4.10) Sporządzanie zbiorczych zestawień list płac zgodnie z klasyfikacją budżetową.11) Sporządzanie deklaracji rozliczeniowej ZUS DRA za okres miesięczny i roczny.12) Kompletowanie i przechowywanie dokumentacji płacowej oraz dokumentacji ZUS.13) Prowadzenie rejestru godzin nadliczbowych, ponadwymiarowych i dodatkowych w podziale na pracowników pedagogicznych i niepedagogicznych.14) Rozliczanie rocznych (okresowych) dochodów pracowników do podatku dochodowego od osób fizycznych.15) Wystawianie zaświadczeń o zarobkach oraz prowadzenie rejestru wydanych zaświadczeń.16) Wystawianie zarobków do wniosków emerytalno rentowych pracowników.17) Naliczanie dodatkowej nagrody rocznej zgodnie z obowiązującymi przepisami. 18) Naliczanie odpraw emerytalnych, rentowych, nagród jubileuszowych oraz innych świadczeń przysługujących pracownikom zgodnie z obowiązującymi przepisami19) Archiwizowanie dokumentacji płacowej oraz dokumentacji ZUS oraz opisywanie jej zgodnie z przepisami instrukcji kancelaryjno archiwalnej.20) Współpraca z głównym księgowym, specjalistą ds. osobowych i socjalnych w zakresie powierzonych obowiązków.21) Współpraca z pracownikiem odpowiedzialnym za pracę systemu komputerowego w zakresie wdrażania nowego systemu lub dokonywania zmian w związku ze zmianą przepisów płacowych.22) Współpraca z radcą prawnym w zakresie wyjaśniania przepisów płacowych i ZUS.23) Bieżące zapoznawanie się z nowymi przepisami płacowymi i ZUS.24) Przestrzeganie ustawy o ochronie danych osobowych.
WARUNKI PRACY:
Wymagania konieczne:

Wykształcenie: średnie branżowe, brak
Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat), brak
Uprawnienia: obsługa komputera- program MS Office (Word, Excel)

Wymagania inne:

Wymagania konieczne dla kandydatów:1) posiada obywatelstwo polskie,2) pełna zdolność do czynności prawnych oraz publicznych,3) niekaralność prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwa popełnione umyślnie, ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwa skarbowe; przestępstwa przeciwko mieniu, przeciwko obrotowi gospodarczemu, przeciwko działalności instytucji państwowej oraz samorządu terytorialnego, przeciwko wiarygodności dokumentów lub za przestępstwo karne skarbowe,4) nieposzlakowana opinia,5) wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych,6) spełnienie jednego z poniższych warunków w zakresie wykształcenia:a) ukończone studia wyższeb) ukończona szkoła średnia i co najmniej 2 letnia praktyka na stanowisku specjalisty ds. płac w jednostkach samorządowych - w szkole,c) posiada doświadczenie zawodowe w księgowości budżetowej w zakresie naliczania i rozliczania płac i pochodnych płacowych7) znajomość przepisów dotyczących ustawy o finansach publicznych, ustawy o podatku od towarów i usług, ustawy o pracownikach samorządowych, ustawy o rachunkowości, znajomość ustawy z dnia 26.06.1974r. Kodeks Pracy - w zakresie wykonywanych obowiązków, przepisów ubezpieczeń społecznych, przepisów PFRON.8) znajomość przepisów oświatowych ( ustawa o systemie oświaty, ustawy Prawo Oświatowe, Karta Nauczyciela).Wymagania dodatkowe:1) obsługa programów: Info system- kadry i płace, program Płatnik- ZUS, SIO, bankowość elektroniczna, ZUS PUE, poczta elektroniczna,2) umiejętność sporządzania sprawozdań płacowych,3) umiejętność sporządzania sprawozdań statystycznych GUS4) komunikatywność oraz umiejętność pracy w zespole, 5) odpowiedzialność, rzetelność, systematyczność, dokładność w działaniu, wysoka kultura osobista,6) współpraca z instytucjami, jednostkami oświatowymi gminy w zakresie realizacji powierzonych zadań.

Miejsce pracy:

Legionowo

Rodzaj umowy:

Umowa o pracę na okres próbny

Wynagrodzenie brutto:

3 500 - 4 200 PLN

KONTAKT:

Źródło oferty pracy: Powiatowy Urząd Pracy w Legionowie