kandydatów

Etat Specjalista ds. Księgi Głównej i Rozliczeń Podatkowych

Firma: CEMEX Polska Sp. z o.o. miejsce pracy: Warszawa

Specjalista ds. Księgi Głównej i Rozliczeń Podatkowych

Miejsce pracy: Warszawa (The Park, ul. Krakowiaków 46)

Główne zadania
  • Kalkulacja bieżących rozliczeń podatkowych w zakresie podatku CIT, podatku u źródła, podatku akcyzowego i podatków lokalnych.
  • Sporządzanie deklaracji podatkowych w ww. zakresie i składanie w ustawowo przewidzianych terminach.
  • Sporządzanie i składanie informacji podatkowych CIT-ST, ORD-U, IFT-2R.
  • Przygotowywanie dokumentów dot. rejestracji/wyrejestrowania kas fiskalnych.
  • Przygotowywanie i składanie zgłoszeń aktualizacyjnych do Urzędów Skarbowych.
  • Raportowanie na potrzeby centrali, Zarządu
  • Bieżące kontakty z organami podatkowymi, w tym przygotowywanie korespondencji.
  • Współpraca z doradcą podatkowym i audytorami Spółki oraz wsparcie podczas kontroli podatkowych.
  • Wsparcie w zakresie analizy zdarzeń gospodarczych pod kątem właściwej klasyfikacji księgowej;
  • Nadzór nad rozliczaniem projektów inwestycyjnych i przypisywanie budżetów inwestycyjnych;
  • Wsparcie procesów w spółce zależnej.
Wymagania formalne
  • Wyższe wykształcenie (preferowane kierunki: Ekonomia, Zarządzanie, Finanse i Rachunkowość),
  • Min. 2 lata doświadczenia zawodowego na podobnym stanowisku,
  • Znajomość przepisów z zakresu prawa podatkowego, przepisów ustawy o rachunkowości, MSSF,
  • Doświadczenie w analizach/ raportowaniu/ koordynowaniu projektami,
  • Bardzo dobra znajomość pakietu MS Office w szczególności Word i Excel,
  • Bardzo dobra znajomość programu SAP (warunek konieczny),
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie (praca w międzynarodowym środowisku).
 Oczekiwania interpersonalne
  • Zdolność analitycznego myślenia i wyciągania syntetycznych wniosków,
  • Umiejętność pracy z liczbami,
  • Samodzielne planowanie i organizacji pracy,
  • Komunikatywność i umiejętność pracy w międzynarodowym zespole,
  • Umiejętność ustalenia priorytetów oraz inicjatywa w realizacji powierzonych zadań.
Co możesz zyskać pracując w CEMEX?
  • Stabilne zatrudnienie w ramach umowy o pracę,
  • Pracę w ambitnym i twórczym zespole,
  • Szansę na zdobycie doświadczenia w międzynarodowym środowisku,
  • Możliwość rozwoju oraz podnoszenia kwalifikacji,
  • Atrakcyjny pakiet wynagrodzeń i świadczeń (m.in. Pakiet Rozszerzony w LUXMED,
    Karta FitProfit, Bonusy Świąteczne, Nagrody za osiągnięcia, itp.).