kandydatów

Etat Starszy specjalista

Firma: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie miejsce pracy: Warszawa

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:

Starszy specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 80343

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

    • praca administracyjno-biurowa

    • gotowość do krajowych lub zagranicznych wyjazdów służbowych

    • permanentna obsługa klientów zewnętrznych (spoza administracji, np. : obywatele, przedsiębiorstwa) lub przeprowadzenie kontroli w innych urzędach

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

    • użytkowanie sprzętu biurowego

    • praca siedząca przed komputerem z monitorem ekranowym,
      budynek Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez zapewnienie odpowiedniej szerokości ciągów komunikacyjnych, odpowiedniej szerokości drzwi, braku progów na ciągach komunikacyjnych i do pomieszczeń biurowych, wyłożenie na ciągach komunikacyjnych wykładziny antypoślizgowej, dostosowanie toalet, platformy przyschodowe zamontowane są przy schodach wewnętrznych prowadzących z holu głównego na korytarze parteru

    • budynek może stwarzać problemy dla osób niepełnosprawnych ruchowo, ze względu na korytarze dzielone drzwiami z samozamykaczami

Zakres zadań

  • opracowuje komunikaty prasowe i materiały informacyjne dla mediów, a także posty do publikacji w Internecie
  • publikuje treści za pośrednictwem mediów społecznościowych
  • wykonuje redakcję i korektę testów przeznaczonych do publikacji
  • wykonuje zdjęcia fotograficzne w celu zapewnienia materiału ilustracyjnego na stronę internetową MRiRW
  • współorganizuje wydarzenia z udziałem dziennikarzy: konferencje prasowe, wizyty studyjne, śniadania prasowe itp., w tym o tematyce dotyczącej PROW 2014-2020, przygotowywane w celu informowania opinii publicznej o działaniach podejmowanych przez resort oraz bierze w nich udział prowadząc transmisje lub nagrywając filmy z konferencji

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe o kierunku filologia polska
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego

  • 2-letni staż pracy redakcyjny lub edytorski lub z zakresu public relations
  • znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym
  • umiejętność pisania informacji prasowych
  • umiejętność wykonania korekty tekstu
  • znajomość specyfiki mediów społecznościowych
  • znajomość zagadnień public relations
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • wykształcenie wyższe o kierunku: filologia polska ze specjalizacją edytorską
  • roczne doświadczenie dziennikarskie
  • przeszkolenie w zakresie obsługi wybranych programów graficznych (np.: Photoshop, Illustrator, InDesign)
  • przeszkolenie w zakresie kreatywnego pisania
  • znajomość języka angielskiego na poziomie bardzo dobrym
  • umiejętność obsługi programów lub aplikacji do przygotowywania infografik do publikacji w mediach społecznościowych
  • wiedza i umiejętności z zakresu wykonywania oraz obróbki zdjęć fotograficznych