kandydatów

Etat Główny specjalista

Firma: Ministerstwo Finansów w Warszawie miejsce pracy: Warszawa

Ministerstwo Finansów w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:

Główny specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 80495

Warunki pracy

    • Praca administracyjno-biurowa

    • Obsługa komputera powyżej 4 godzin dziennie

    • Zagrożenie korupcją

    • Częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz

Zakres zadań

  • Opracowuje regulacje o strategicznym znaczeniu z punktu widzenia informatyzacji resortu finansów.
  • Wspiera proces legislacyjny projektów aktów prawnych (pozostających we właściwości ministra) o strategicznym znaczeniu z punktu widzenia informatyzacji resortu finansów oraz w kontekście informatyzacji administracji publicznej.
  • Bierze udział w przygotowywaniu projektów, w tym opiniuje dokumenty projektowe, wydaje opinie odnośnie rozwiązań proponowanych w projekcie, prowadzi prace legislacyjne w zakresie realizacji projektu.
  • Opiniuje projekty dokumentów rządowych, w szczególności pod kątem zgodności ze strategicznymi kierunkami informatyzacji resortu finansów.
  • Opracowuje stanowiska ministra do projektów dokumentów rządowych będących przedmiotem rozpatrzenia przez Komitet Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji.
  • Współpracuje z komórkami merytorycznymi ministerstwa w sprawach dotyczących rozwoju e-usług.
  • Analizuje i opiniuje akty prawne w obszarze budowy i rozwoju usług cyfrowych w MF.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe magisterskie na kierunku prawo lub administracja
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego w obszarze legislacji

  • Znajomość języka angielskiego na poziomie umożliwiającym formułowanie standardowych wypowiedzi oraz czytanie i rozumienie tekstów z obszaru prawa
  • Znajomość podstaw ustrojowych funkcjonowania państwa
  • Znajomość przepisów z zakresu działania ministra właściwego do spraw finansów publicznych, budżetu i instytucji finansowych
  • Znajomość zasad techniki prawodawczej
  • Znajomość ustawy o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne i aktów wykonawczych do tej ustawy
  • Znajomość przepisów z zakresu ustawy o doręczeniach elektronicznych
  • Znajomość ustawy o usługach zaufania oraz identyfikacji elektronicznej, w tym regulacji dotyczących tożsamości cyfrowej
  • Umiejętność analizowania i interpretacji przepisów prawa
  • Umiejętność argumentowania
  • Umiejętność analizowania informacji
  • Umiejętność współpracy w zespole
  • Umiejętność wyciągania wniosków i proponowania rozwiązań
  • Umiejętność precyzyjnego formułowania pisemnych i ustnych wypowiedzi
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Wykształcenie: studia podyplomowe z zakresu legislacji
  • Szczególne uprawnienie: aplikacja legislacyjna
  • Znajomość zagadnień związanych ze standardami informatycznymi