kandydatów

Etat Główny specjalista

Firma: Ministerstwo Infrastruktury w Warszawie miejsce pracy: Warszawa

Ministerstwo Infrastruktury w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:

Główny specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 80464

Warunki pracy

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:
• wejście do budynku „A” i „D” przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością,
• węzeł sanitarny, szerokość drzwi i ciągi komunikacyjne, platformy podjazdowe na schodach oraz windy przystosowane
do potrzeb osób z niepełnosprawnością,
• mogą pojawić się trudności lub możliwa pomoc osób trzecich dla osób z niepełnosprawnością narządu ruchu

Inne warunki, dotyczące charakteru stanowiska pracy:
• praca przy komputerze oraz/lub przy użyciu urządzeń biurowych: fax, ksero, skaner
• krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe
• częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz
• zagrożenie korupcją

Zakres zadań

  • Prowadzi sprawy z zakresu nadzoru i monitorowania procesu przygotowania i realizacji przez urzędy morskie inwestycji morskich, w tym zadań realizowanych w ramach Programu ochrony brzegów morskich, w szczególności: analizuje programy inwestycji, monitoruje postępy realizacji inwestycji (w tym identyfikuje ryzyka i problemy oraz przygotowuje rekomendacje w zakresie działań zapobiegawczych i naprawczych), przygotowuje pod względem merytorycznym posiedzenia rad koordynacyjnych, bierze udział w wizytach nadzorczych, przygotowuje opinie, stanowiska i informacje o realizowanych inwestycjach morskich, bierze udział w grupach, zespołach i spotkaniach dotyczących realizowanych inwestycji.
  • Prowadzi postępowania administracyjne i pozaadministracyjne w zakresie decyzji, postanowień oraz innych prawnych form działania właściwych dyrektorów urzędów morskich w obszarze zagospodarowania pasa nadbrzeżnego oraz portów i przystani morskich oraz przygotowuje pełnomocnictwa do wydania odstępstw od warunków technicznych dla morskich budowli hydrotechnicznych.
  • Prowadzi obsługę procesu legislacyjnego w ramach właściwości wydziału: opracowuje przepisy techniczno-budowlane, przepisy ustalające graniczną linię ochrony oraz minimalne poziomy bezpieczeństwa brzegu morskiego, a także w zakresie właściwości Ministerstwa lnfrastruktury - dot. ochrony przed powodzią od strony morza, w tym morskich wód wewnętrznych.
  • Rozpatruje skargi/wnioski/odwołania/petycje dot. inwestycji morskich.
  • Monitoruje wdrażanie strategii i programów (np. operacyjnego, pomocowego, krajowego, wieloletniego) w zakresie programów wieloletnich,.
  • Bierze udział w planowaniu zamówień publicznych oraz przygotowywaniu i przeprowadzaniu postępowań w zakresie właściwości komórki organizacyjnej.
  • Zarządza projektami morskimi współfinansowanymi ze środków UE, których beneficjentem jest Ministerstwo Infrastruktury.
  • Opiniuje projekty dokumentów rządowych, w tym akty prawne.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego w administracji publicznej lub instytucji zw. z gospodarką morską

  • Ogólna znajomość problematyki z zakresu gospodarki morskiej, w tym zagadnień dot. inwestycji morskich
  • Znajomość kodeksu postępowania administracyjnego
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie B2
  • Umiejętności analityczne
  • Skuteczna komunikacja
  • Umiejętność organizacji pracy i zorientowanie na osiąganie celów
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Znajomość zagadnień z zakresu ochrony środowiska
  • Znajomość prawa zamówień publicznych
  • Znajomość zasad działania administracji publicznej