Etat Opiekun osoby starszej (praca w domach podopiecznych, na terenie dzielnicy targówek)

Firma: Urząd Pracy Miasta Stołecznego Warszawy miejsce pracy: Warszawa

Urząd Pracy Miasta Stołecznego Warszawy
Opiekun osoby starszej (praca w domach podopiecznych, na terenie dzielnicy targówek)
Miejsce pracy: Warszawa
Numer: StPr/21/07549
OBOWIĄZKI:
- dokonywanie zakupów i dostarczanie niezbędnych do codziennej egzystencji artykułów ze środków finansowych odbiorcy usług, w sklepach/aptekach położonych najbliżej jego miejsca zamieszkania, w tym m.in.: artykułów żywnościowych, środków czystości, środków higienicznych, realizacja recept- odbiór i dostarczenie pomocy rzeczowej- przygotowanie prostych posiłków dla odbiorcy usług, z uwzględnieniem diety (śniadanie, obiad, kolacja)- dostarczenie obiadu z wyznaczonego przez OPS podmiotu lub towarzyszenie w dotarciu do punktu gastronomicznego- podanie posiłku- pomoc przy spożywaniu posiłku lub karmienie- sprzątanie po posiłkach, a w przypadku osób mieszkających z rodziną zmywanie naczyń użytkowanych tylko przez odbiorcę usług- sprzątanie: a. mieszkania odbiorcy usług lub pokoju odbiorcy usług mieszkającego z rodziną (wycieranie kurzu, odkurzanie, zamiatanie, umycie podłogi przy użyciu mopa)b. pomieszczeń, w których usługi były świadczone np. kuchni i łazienki użytkowanych przez odbiorcę usług mieszkającego z rodzinąc. kuchni (m.in.: mycie blatów szafek, stołu, czyszczenie lodówki, kuchenki)d. łazienki i urządzeń sanitarnych (m.in.: wanny, brodzika, muszli sedesowej, umywalki, baterii), sprzętu sanitarnego (np. miski do mycia, kaczki, basenu, nocnika) oraz sprzętu pomocniczego ułatwiającego przemieszczanie się (m.in. wózka, balkonika, podnośnika)e. mycie okien oraz zmiana firan i zasłon max 2 razy w rokuf. mycie drzwi i framug oraz lampki nocnej. - wynoszenie śmieci- zmiana bielizny pościelowej, prześcielenie łóżka- pranie ręczne bielizny osobistej i lekkiej odzieży w rękawiczkach (zapewnionych przez wykonawcę). - pranie odzieży i bielizny pościelowej w pralce- zanoszenie i odbiór odzieży i bielizny pościelowej do/z pralni (koszt pralni ponosi odbiorca usług)- prasowanie drobnej odzieży lub zanoszenie i odbiór bielizny pościelowej do/z magla (koszt magla ponosi odbiorca usług)- przynoszenie wody, w przypadku gdy w mieszkaniu nie ma dostępu do wody bieżącej i wynoszenie nieczystości, jeśli nie ma dostępu do kanalizacji- przynoszenie opału, palenie w piecu, wynoszenie popiołu- inne usługi, w tym zapewnienie kontaktów z otoczeniem- umawianie wizyt lekarskich, pilnowanie terminu umówionych wizyt lekarskich, zgłoszenie potrzeby wizyty w środowisku pielęgniarce środowiskowej- pomoc w uzasadnionych przypadkach związanych ze stanem zdrowia, w dotarciu i powrocie z placówek ochrony zdrowia, ośrodka wsparcia itp. - towarzyszenie odbiorcy usług w placówkach ochrony zdrowia (w uzasadnionych przypadkach związanych ze stanem zdrowia)- pomoc w załatwianiu spraw urzędowych w uzasadnionych przypadkach, jeżeli stan zdrowia uniemożliwia samodzielne wykonanie tej czynności- opieka higieniczno-pielęgnacyjna obejmuje: podstawową opiekę w zakresie higieny i pielęgnację, niewymagającą specjalistycznych kwalifikacji osób świadczących usługę- czynności higieniczno-pielęgnacyjne: a. pomoc w przygotowaniu przyborów toaletowychb. asystowanie w czasie mycia i kąpieli, w tym: mycie pleców, mycie głowyc. czesanied. pomoc przy higienie jamy ustnej, protez zębowyche. pomoc przy goleniu zarostu twarzyf. pielęgnację paznokci rąk i nógg. pomoc w ubieraniu się, zmiana odzieży, bielizny osobistejh. pomoc przy mierzeniu ciśnienia tętniczego, glikemii i temperatury ciała (aparaturą odbiorcy usług),i. zmiana drobnych opatrunkówj. wsparcie przy przejściu odbiorcy usług na wózekk. inna, zalecona przez lekarza pielęgnacja nie wymagająca medycznych kwalifikacji- pomoc w załatwianiu czynności fizjologicznych, w tym m.in.: pomoc w zaprowadzaniu do toalety, pomoc w toalecie intymnej, pomoc w zmianie pampersa/pieluchomajtek, podanie i utrzymanie w czystości basenu/ kaczki/ krzesła sanitarnego oraz wyniesienie nieczystości (pampersy, pieluchomajtki, wkładki itp.) do zewnętrznego pojemnika na odpady.
WARUNKI PRACY:
Wymagania konieczne:

Zawód: Opiekun osoby starszej*
Wykształcenie: podstawowe, brak

Wymagania inne:

Wymagania: wykształcenie podstawowe, podstawowe doświadczenie w opiece nad osobą starszą lub chorą, badania z sanepidu (książeczka lub zaświadczenie), mile widziane szkolenia z zakresu opieki nad osobami starszymi, dobra organizacja pracy, dokładność, odpowiedzialność, wysoka kultura osobista.Obowiązki:- dokonywanie zakupów i dostarczanie niezbędnych do codziennej egzystencji artykułów ze środków finansowych odbiorcy usług, w sklepach/aptekach położonych najbliżej jego miejsca zamieszkania, w tym m.in.: artykułów żywnościowych, środków czystości, środków higienicznych, realizacja recept- odbiór i dostarczenie pomocy rzeczowej- przygotowanie prostych posiłków dla odbiorcy usług, z uwzględnieniem diety (śniadanie, obiad, kolacja)- dostarczenie obiadu z wyznaczonego przez OPS podmiotu lub towarzyszenie w dotarciu do punktu gastronomicznego- podanie posiłku- pomoc przy spożywaniu posiłku lub karmienie- sprzątanie po posiłkach, a w przypadku osób mieszkających z rodziną zmywanie naczyń użytkowanych tylko przez odbiorcę usług- sprzątanie: a. mieszkania odbiorcy usług lub pokoju odbiorcy usług mieszkającego z rodziną (wycieranie kurzu, odkurzanie, zamiatanie, umycie podłogi przy użyciu mopa)b. pomieszczeń, w których usługi były świadczone np. kuchni i łazienki użytkowanych przez odbiorcę usług mieszkającego z rodzinąc. kuchni (m.in.: mycie blatów szafek, stołu, czyszczenie lodówki, kuchenki)d. łazienki i urządzeń sanitarnych (m.in.: wanny, brodzika, muszli sedesowej, umywalki, baterii), sprzętu sanitarnego (np. miski do mycia, kaczki, basenu, nocnika) oraz sprzętu pomocniczego ułatwiającego przemieszczanie się (m.in. wózka, balkonika, podnośnika)e. mycie okien oraz zmiana firan i zasłon max 2 razy w rokuf. mycie drzwi i framug oraz lampki nocnej. - wynoszenie śmieci- zmiana bielizny pościelowej, prześcielenie łóżka- pranie ręczne bielizny osobistej i lekkiej odzieży w rękawiczkach (zapewnionych przez wykonawcę). - pranie odzieży i bielizny pościelowej w pralce- zanoszenie i odbiór odzieży i bielizny pościelowej do/z pralni (koszt pralni ponosi odbiorca usług)- prasowanie drobnej odzieży lub zanoszenie i odbiór bielizny pościelowej do/z magla (koszt magla ponosi odbiorca usług)- przynoszenie wody, w przypadku gdy w mieszkaniu nie ma dostępu do wody bieżącej i wynoszenie nieczystości, jeśli nie ma dostępu do kanalizacji- przynoszenie opału, palenie w piecu, wynoszenie popiołu- inne usługi, w tym zapewnienie kontaktów z otoczeniem- umawianie wizyt lekarskich, pilnowanie terminu umówionych wizyt lekarskich, zgłoszenie potrzeby wizyty w środowisku pielęgniarce środowiskowej- pomoc w uzasadnionych przypadkach związanych ze stanem zdrowia, w dotarciu i powrocie z placówek ochrony zdrowia, ośrodka wsparcia itp. - towarzyszenie odbiorcy usług w placówkach ochrony zdrowia (w uzasadnionych przypadkach związanych ze stanem zdrowia)- pomoc w załatwianiu spraw urzędowych w uzasadnionych przypadkach, jeżeli stan zdrowia uniemożliwia samodzielne wykonanie tej czynności- opieka higieniczno-pielęgnacyjna obejmuje: podstawową opiekę w zakresie higieny i pielęgnację, niewymagającą specjalistycznych kwalifikacji osób świadczących usługę- czynności higieniczno-pielęgnacyjne: a. pomoc w przygotowaniu przyborów toaletowychb. asystowanie w czasie mycia i kąpieli, w tym: mycie pleców, mycie głowyc. czesanied. pomoc przy higienie jamy ustnej, protez zębowyche. pomoc przy goleniu zarostu twarzyf. pielęgnację paznokci rąk i nógg. pomoc w ubieraniu się, zmiana odzieży, bielizny osobistejh. pomoc przy mierzeniu ciśnienia tętniczego, glikemii i temperatury ciała (aparaturą odbiorcy usług),i. zmiana drobnych opatrunkówj. wsparcie przy przejściu odbiorcy usług na wózekk. inna, zalecona przez lekarza pielęgnacja nie wymagająca medycznych kwalifikacji- pomoc w załatwianiu czynności fizjologicznych, w tym m.in.: pomoc w zaprowadzaniu do toalety, pomoc w toalecie intymnej, pomoc w zmianie pampersa/pieluchomajtek, podanie i utrzymanie w czystości basenu/kaczki/ krzesła sanitarnego oraz wyniesienie nieczystości (pampersy, pieluchomajtki, wkładki itp.) do zewnętrznego pojemnika na odpady.[Zgłoszenia: 603 662 440, 537 657 057, bettina.czapowska@nadzieja.org]

Miejsce pracy:

Warszawa

Rodzaj umowy:

Umowa o pracę na okres próbny

Wynagrodzenie brutto:

od 2 800 PLN

KONTAKT:

Źródło oferty pracy: Urząd Pracy Miasta Stołecznego Warszawy