kandydatów

Etat Główny specjalista

Firma: Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w Warszawie miejsce pracy: Warszawa

Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:

Główny specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 80505

Warunki pracy

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy oraz warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

- budynek Pałac Blanka. Budynek jedno piętrowy, bez podjazdu dla wózków inwalidzkich. Na wyposażeniu budynku znajduje się transporter gąsiennicowy typu T09 „ROBY” przeznaczony do transportu po schodach osób niepełnosprawnych poruszających się na wózku inwalidzkim
- ograniczona możliwość poruszania się na wózkach inwalidzkich pomiędzy piętrami
- konieczna asysta innego pracownika/opiekuna
- w budynku brak oznaczeń dla osób niewidomych
- brak specjalistycznych urządzeń umożliwiających pracę osobom niewidomym, niedosłyszącym oraz głuchoniemym
- nie występują szkodliwe/niebezpieczne warunki pracy
- obsługa klienta zewnętrznego i wewnętrznego w tym liczne kontakty bezpośrednie, telefoniczne i mailowe
- praca w pokoju wieloosobowym
- praca przy komputerze powyżej czterech godzin oraz przy użyciu urządzeń biurowych: fax, kserokopiarka, skaner, niszczarka
- przemieszczanie się pomiędzy budynkami Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Czynniki szczególnie utrudniające wykonywanie zadań
- praca pod presją czasu

Zakres zadań

  • Przeprowadza kontrolę formalno-rachunkową, sprawdza zgodność otrzymywanych dokumentów z planem rzeczowo-finansowym, z ustawą o rachunkowości, ustawą o finansach publicznych oraz aktami wykonawczymi i wewnętrznymi procedurami, dekretuje dokumenty
  • Przygotowuje i wykonuje operacje na rachunkach bankowych poprzez wprowadzanie zleceń i wyciągów bankowych do systemu finansowo-księgowego
  • Prowadzi ewidencję księgową rachunku bankowego w zakresie subkonta B Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej
  • Przygotowuje odpowiedzi na interpelacje, korespondencję otrzymywaną od komórek organizacyjnych ministerstwa oraz od podmiotów zewnętrznych w zakresie Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej oraz Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów
  • Prowadzi ewidencję zaangażowania, kontrolę zgodności zleceń z umowami na realizację zadań, kontrolę realizacji płatności z planem rzeczowo-finansowym Subkonta B Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej oraz bierze udział w dochodzeniu należności w zakresie Subkonta B Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej
  • Prowadzi weryfikację umów z wnioskami i planem rzeczowo-finansowym, rejestruje i księguje umowy, monitoruje płatności w stosunku do harmonogramu przekazywania transz na realizację zadania, analizuje 1 ocenia dokumentację księgową oraz weryfikuje salda kont rozrachunkowych, przyjmuje informacje o rozliczeniu realizowanych umów, kontroluje terminowość zwrotu dotacji w zakresie Subkonta B Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej
  • Sporządza jednostkowe sprawozdania budżetowe Rb-33, Rb-40, z ogółu operacji finansowych Rb-N, Rb-Z oraz sprawozdania finansowe w zakresie Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej
  • Współpracuje przy ewidencji zaangażowania umów, zleceń realizacji płatności oraz informacji o przyjęciu rozliczenia w zakresie Subkonta D Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach zastępstwa za pracownika ds. ewidencji finansowo-księgowej dysponenta głównego cz. 25, FRKF i FZSdU o symbolu stanowiska pracy DF/XI/8 w czasie jego nieobecności

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego w obszarze ewidencji finansowo-księgowej

  • Znajomość ustawy o rachunkowości wraz z aktami wykonawczymi
  • Znajomość ustawy o finansach publicznych wraz z aktami wykonawczymi
  • Znajomość ustawy o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych
  • Znajomość ustawy o służbie cywilnej
  • Szkolenia lub kursy z zakresu rachunkowości budżetowej
  • Kompetencje: umiejętność analitycznego myślenia, radzenie sobie w sytuacjach kryzysowych, skuteczna komunikacja, umiejętność pracy w zespole
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Obsługa QNT Quorum

Pozostałe oferty pracy w firmie Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w Warszawie
Etat Główny specjalista w firmie: Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w Warszawie miejsce pracy: Warszawa 22-10-2021
Etat Główny specjalista w firmie: Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w Warszawie miejsce pracy: Warszawa 18-10-2021
Etat Główny specjalista w firmie: Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w Warszawie miejsce pracy: Warszawa 13-10-2021
Etat Główny specjalista w firmie: Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w Warszawie miejsce pracy: Warszawa 08-10-2021

Poleć ofertę pracy
Data dodania: 30-06-2021
Wyświetleń: 145