kandydatów

Etat Główny specjalista

Firma: Ministerstwo Infrastruktury w Warszawie miejsce pracy: Warszawa

Ministerstwo Infrastruktury w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:

Główny specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 80471

Warunki pracy

Ministerstwo zajmuje trzy budynki „A”, „B” i „C” o następujących uwarunkowaniach technicznych:

•    węzeł sanitarny przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością w budynku ”B” (parter) oraz w budynku „A” (dostęp przy pomocy osób trzecich)

•    wejście do budynków przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością

•    szerokość drzwi i ciągi komunikacyjne w budynkach przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością

•    windy dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością

•    brak podjazdu dla osób z niepełnosprawnością na wysoki parter w budynku A, na którym usytuowana jest jedna z sal konferencyjnych

Inne warunki, dotyczące charakteru stanowiska pracy:

•    praca przy komputerze oraz/lub przy użyciu urządzeń biurowych: fax, ksero, skaner

•   wysiłek fizyczny

•    rekrutacja zdalna (cały proces, od aplikowania do rozmowy kwalifikacyjnej, jest prowadzony zdalnie, bez wychodzenia z domu)

Zakres zadań

  • Prowadzi magazyny artykułów: spożywczych, biurowych, tonerów, chemicznych, wyposażenia, w tym: wnioskuje o zakup asortymentu niezbędnego do prawidłowego i nieprzerwanego funkcjonowania komórek organizacyjnych Ministerstwa w zakresie prowadzonych magazynów; przyjmuje i ewidencjonuje w systemie finansowo - księgowym zakupiony asortyment oraz jego wydawanie zgodnie ze złożonym zapotrzebowaniem; rozlicza dokumenty RW oraz uzgadnia stan magazynowy z Wydziałem Księgowości i Sprawozdawczości; sporządza opisy merytoryczne faktur i rozliczeń
  • Koordynuje ruch składników majątkowych i prowadzi elektroniczną ewidencję, w tym: przyjmuje zakupione składniki majątkowe na stan magazynów Ministerstwa (rejestruje i ewidencjonuje); wprowadza do systemu finansowo - księgowego w części dot. magazynów danych z wniosków o przesunięcie/wydanie/zdanie sprzętu będącego na wyposażeniu pracowników; przyjmuje na stan magazynowy nieużytkowane składniki majątku, zwracane przez pracowników Ministerstwa; prowadzi magazyn nieużytkowanego sprzętu oraz drobnego wyposażenia; prowadzi kartoteki osobistego wyposażenia pracowników Ministerstwa; rozlicza pracowników z powierzonego mienia jednostki
  • Bierze udział w planowaniu zamówień publicznych oraz przygotowywaniu i przeprowadzaniu postępowań w zakresie właściwości Wydziału Obsługi Gospodarczej, w tym: przeprowadza rozeznanie rynku, szacuje wartość zamówienia, sporządza opisu przedmiotu zamówienia, opracowuje projektu umowy, uczestniczy w postępowaniach jako członek komisji przetargowych, nadzoruje wykonanie umowy
  • Uczestniczy w przygotowaniu planu zakupów na bieżący rok budżetowy, w oparciu o analizę potrzeb komórek organizacyjnych Ministerstwa
  • Gospodaruje zbędnymi i zużytymi składnikami majątkowymi
  • Przygotowuje inwentaryzację składników majątkowych w magazynie
  • Numeruje i zabezpiecza wytworzoną dokumentację oraz sukcesywnie przekazuje ją do Archiwum Zakładowego Ministerstwa

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego w administracji publicznej, w tym dwa lata na stanowisku związanym z gospodarowaniem składnikami majątkowymi.

  • Wiedza: praktyczna znajomość przepisów:
  • dot. klasyfikacji środków trwałych
  • dot. gospodarowania odpadami
  • praktyczna znajomość zasad przeprowadzania inwentaryzacji składników majątkowych
  • Umiejętność organizacji pracy i zorientowanie na osiąganie celów
  • Skuteczna komunikacja
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe