kandydatów

Etat Starszy specjalista

Firma: Główny Urząd Geodezji i Kartografii w Warszawie miejsce pracy: Warszawa

Główny Urząd Geodezji i Kartografii w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:

Starszy specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 80603

Warunki pracy

    • Praca biurowa z wykorzystaniem komputera.

    • Wyjazdy służbowe.

    • Wystąpienia publiczne związane z funkcjonowaniem komórki organizacyjnej.

    • Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy.

    • Praca przy monitorze ekranowym powyżej 4 godzin dziennie.

    • Obsługa standardowych urządzeń biurowych.

    • Węzeł sanitarny częściowo przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

    • Budynek częściowo dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych (podjazdy, windy).

    • Miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych.

    • Brak specjalistycznych urządzeń umożliwiających pracę osobom niewidomym, niedosłyszącym oraz głuchoniemym.

Zakres zadań

  • Uczestniczy w administrowaniu i monitorowaniu funkcjonowania dziedzinowych systemów zarządzania danymi przestrzennymi a także pełni rolę I i II linii wsparcia dla użytkowników zewnętrznych oraz współpracuje z III linią wsparcia dla systemów w tym prowadzi dokumentację techniczną systemów dziedzinowych.
  • Aktualizuje bazy systemów dziedzinowych o nowe dane wraz z przygotowaniem metadanych dla tych danych oraz wykonuje automatyczną kontrolę danych z wykorzystaniem mechanizmów systemów dziedzinowych, jak i narzędzi zewnętrznych.
  • Uczestniczy w przygotowaniu wymagań analitycznych, technicznych oraz funkcjonalnych i niefunkcjonalnych warstwy bazodanowej i aplikacyjnej oraz uczestniczy w projektowaniu testowaniu i wdrażaniu modyfikacji systemów dziedzinowych.
  • Opracowuje propozycje rozwiązań dla zagadnień związanych z funkcjonowaniem systemów dziedzinowych oraz propozycje ich rozwoju w celu utrzymania wysokiej wydajności niniejszych systemów, ich integracji i spójności w działaniu.
  • Uczestniczy w pracach związanych z tworzeniem specyfikacji technicznych, standardów i dobrych praktyk w celu zapewnienia efektywności produkcji, interoperacyjności, jakości i aktualności baz danych przestrzennych w tym uczestniczy w tworzeniu procesów realizowanych w obszarze środowiska zarządzania danymi przestrzennymi w celu zapewnienia zgodności realizowanych zadań z pryncypiami i założeniami architektury SIG.
  • Uczestniczy w działaniach związanych z zarządzaniem wymaganiami interesariuszy produktów wytwarzanych przez Wydział oraz wspieranie zadań promocji i szkoleń poprzez m.in. przygotowywanie wkładów merytorycznych do materiałów i ich fachową merytoryczną ocenę, przygotowywanie i przeprowadzanie wystąpień publicznych w celu efektywnego wykorzystania danych przestrzennych przez interesariuszy.
  • Uczestniczy w przygotowaniu wymagań funkcjonalnych i niefunkcjonalnych odnośnie budowy e-usług i baz danych przestrzennych w zakresie posiadanych kompetencji.
  • Uczestniczy we współpracy z krajowymi i zagranicznymi instytucjami i organizacjami w celu realizacji prac badawczych i rozwojowych odnośnie produkcji i udostępniania baz danych przestrzennych oraz współpracuje z innymi komórkami organizacyjnymi Urzędu, zapewnia, iż komunikacja, konfiguracja oraz jakość są realizowane zgodnie z obowiązującymi strategiami w celu terminowej i efektywnej realizacji zadań.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego w pracy z systemami informatycznymi w obszarze geodezji, kartografii, geografii lub IT

  • samodzielność i odpowiedzialność
  • bardzo dobra znajomość zagadnień związanych z zarządzaniem systemami i bazami danych
  • dobra znajomość zagadnień związanych z architekturą systemów informatycznych
  • znajomość oprogramowania z dziedziny GIS
  • dobra znajomość obsługi komputera w zakresie MS Office
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym
  • znajomość formatów wymiany danych: XML
  • umiejętność programowania w dowolnym języku np. Python
  • podstawowa znajomość SQL
  • umiejętność dobrej organizacji pracy własnej
  • umiejętność pracy w zespole