kandydatów

Etat Główna Księgowa / Główny Księgowy

Firma: Certes sp. z o.o. miejsce pracy: Warszawa

Ogłoszenie numer: 5074440, z dnia 2021-07-05

Certes sp. z o.o.

Certes to firma szkoleniowo-doradcza, świadcząca usługi w zakresie szkoleń, również dofinansowanych, coachingu, doradztwa biznesowego, wdrażania programów rozwojowych, doskonalenie procesów HR dla przedsiębiorstw i administracji publicznej.

Główna Księgowa / Główny Księgowy

Miejsce pracy: mazowieckie / Warszawa

Opis stanowiska

  • prowadzenie rachunkowości trzech podmiotów (w tym fundacji) zgodnie z ustawą o rachunkowości,
  • sporządzanie sprawozdań finansowych zgodnie z polskimi standardami sprawozdawczości finansowej,
  • sporządzanie deklaracji podatkowych (PIT, CIT, VAT),
  • prowadzenie rozliczeń dotacji krajowych i unijnych,
  • współpraca z Działem Rozliczeń w zakresie sprawozdawczości rozliczanych dotacji do Instytucji Finansujących,
  • sporządzanie informacji finansowych dla potrzeb Zarządu,
  • kontaktowanie się, współpraca i reprezentowanie przed instytucjami zewnętrznymi i organami państwa (US, ZUS, Banki),
  • nadzór nad prawidłowością rozliczeń podatkowych oraz prawidłowym obiegiem i archiwizacją dokumentów finansowo – księgowych,
  • wdrażanie i usprawnianie procedur w dziale księgowości w tym w obszarze kontroli wewnętrznej,
  • sporządzanie sprawozdań (miesięcznych, kwartalnych, rocznych) i raportów księgowych,
  • bieżące monitorowanie przepisów prawa i proponowanie rozwiązań księgowych do nowych wymogów,
  • wspomaganie bieżącej pracy innych działów firmy (w obszarach związanych z dokumentami księgowymi).

Wymagania

  • wykształcenie wyższe,
  • minimum 3-letnie doświadczenie w na podobnym stanowisku,
  • bardzo dobrej znajomość przepisów z zakresu ustawy o rachunkowości i prawa podatkowego, umiejętności ich prawidłowego interpretowania i stosowania,
  • zaawansowana znajomość MS Excel i programów finansowo-księgowych,
  • skrupulatność, terminowość oraz dbałość o jakość,
  • proaktywność w proponowaniu usprawnień i nowych rozwiązań systemowych,
  • mile widziane doświadczenie w pracy w programie Asseco/WAPRO,
  • mile widziane doświadczenie w rozliczaniu dotacji unijnych.

Oferujemy

  • stabilne zatrudnienie w  firmie będącej liderem w swojej branży (dowolność formy współpracy B2B lub umowa o pracę),
  • opiekę medyczną,
  • elastyczne godziny pracy,
  • możliwość rozwoju poprzez szkolenia i pracę w gronie wysokiej klasy specjalistów,
  • przyjazną atmosferę pracy.

Poleć ofertę pracy
Data dodania: 05-07-2021
Wyświetleń: 161