kandydatów

Etat Główny specjalista

Firma: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie miejsce pracy: Warszawa

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Główny specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 80352

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

  • praca administracyjno-biurowa

  • permanentna obsługa klientów zewnętrznych (spoza administracji, np. : obywatele, przedsiębiorstwa) lub przeprowadzenie kontroli w innych urzędach

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

  • użytkowanie sprzętu biurowego

  • praca siedząca przed komputerem z monitorem ekranowym,
    budynek Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez zapewnienie odpowiedniej szerokości ciągów komunikacyjnych, odpowiedniej szerokości drzwi, braku progów na ciągach komunikacyjnych i do pomieszczeń biurowych, wyłożenie na ciągach komunikacyjnych wykładziny antypoślizgowej, dostosowanie toalet, platformy przyschodowe zamontowane są przy schodach wewnętrznych prowadzących z holu głównego na korytarze parteru

  • budynek może stwarzać problemy dla osób niepełnosprawnych ruchowo, ze względu na korytarze dzielone drzwiami z samozamykaczami

Zakres zadań

  • gromadzi i weryfikuje dane dotyczące cen i podaży w celu stworzenia bazy danych w ramach Zintegrowanego Systemu Rolniczej Informacji Rynkowej w szczególności dla rynku mięsa wieprzowego, cukru oraz tytoniu. Przetwarza bazę danych i regularnie opracowuje biuletyny informacyjne oraz szczegółowe analizy
  • opracowuje informacje o cenach, podaży lub innych czynnikach charakteryzujących sytuację w szczególności na rynku mięsa wieprzowego, cukru oraz tytoniu w celu przekazania ich: Kierownictwu MRiRW, Komisji Europejskiej (KE), przedstawicielom Ministerstwa na posiedzenia Komitetów Zarządzających KE, na spotkania branżowe oraz innym zainteresowanym podmiotom, instytucjom oraz odbiorcom indywidulanym
  • współpracuje przy gromadzeniu i weryfikacji cen oraz podaży na rynku roślin oleistych w ramach Zintegrowanego Sytemu Rolniczej informacji Rynkowej w celu stworzenia bazy danych. Współpracuje przy przetwarzaniu bazy danych i opracowywaniu biuletynów informacyjnych w zakresie rynku roślin oleistych.
  • gromadzi dane i analizuje sytuację dotyczącą cen i podaży na zagranicznych rynkach (w tym na rynku Unii Europejskiej) w szczególności dla rynków: mięsa wieprzowego, cukru oraz tytoniu
  • opracowuje metodologię badań cen i podaży dla potrzeb Zintegrowanego Systemu Rolniczej Informacji Rynkowej z uwzględnieniem zapisów prawodawstwa UE i zapotrzebowania odbiorców krajowych
  • analizuje prawodawstwo unijne w zakresie informacji rynkowej
  • opracowuje projekty zapisów aktów wykonawczych do ustawy o rolniczych badaniach rynkowych z dnia 30 marca 2001 r.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • 3-letni staż pracy w administracji publicznej
  • znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym
  • wiedza w obszarze funkcjonowania administracji publicznej
  • znajomość funkcjonowania rynku rolnego
  • zdolność analizy i syntezy informacji
  • umiejętność opracowywania analiz ekonomicznych i rynkowych
  • znajomość zasad legislacji
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • roczne doświadczenie w pracy w zespołach analiz
  • znajomość języka angielskiego lub niemieckiego lub francuskiego na poziomie bardzo dobrym
  • wiedza z zakresu Wspólnej Polityki Rolnej
  • znajomość MS ACCESS