Etat Pełnomocnik ds. ochrony informacji niejawnych (0,5 etatu)

Firma: Urząd Pracy Miasta Stołecznego Warszawy miejsce pracy: Warszawa

Urząd Pracy Miasta Stołecznego Warszawy
Pełnomocnik ds. ochrony informacji niejawnych (0,5 etatu)
Miejsce pracy: Warszawa
Numer: StPr/21/08021
OBOWIĄZKI:
1. Zapewnienie ochrony informacji niejawnych, w tym stosowanie środków bezpieczeństwa fizycznego2. Zapewnienie ochrony systemów teleinformatycznych, w których są przetwarzane informacje niejawne oraz kierowanie pracą inspektora bezpieczeństwa teleinformatycznego3. Zarządzanie ryzykiem bezpieczeństwa informacji niejawnych, w szczególności szacowanie ryzyka4. Kontrola ochrony informacji niejawnych oraz przestrzegania przepisów o ochronie tych informacji5. Prowadzenie szkoleń w zakresie ochrony informacji niejawnych6. Prowadzenie zwykłych postępowań sprawdzających oraz kontrolnych postępowań sprawdzających7. Współpraca ze Służbą Kontrwywiadu Wojskowego i Departamentem Ochrony Informacji Niejawnych MON8. Sprawowanie nadzoru nad funkcjonowaniem kancelarii tajnej9. Wdrażanie wytycznych, zaleceń i instrukcji dotyczących postępowania z informacjami niejawnymi międzynarodowymi, wydawanymi przez krajową władzę bezpieczeństwa10. Prowadzenie w postaci papierowej wykazu umów i zadań związanych z dostępem do informacji niejawnych realizowanych przez przedsiębiorców na rzecz Instytutu11. Uczestniczenie w opracowywaniu umów i instrukcji bezpieczeństwa przemysłowego dotyczących zlecenia przedsiębiorcy wykonania umów lub zadań związanych z dostępem do informacji niejawnych12. Nadzorowanie szkoleń i doradztwo w zakresie wykonywania przez przedsiębiorców, z którymi Instytut zawarł umowę, obowiązku ochrony informacji niejawnych wytworzonych lub przekazanych przedsiębiorcy w związku z realizacją umowy13. Sprawowanie nadzoru funkcjonalnego nad archiwizacją dokumentów oraz współpraca z Centralnym Archiwum Wojskowym.
WARUNKI PRACY:
Wymagania konieczne:

Zawód: Specjalista ochrony informacji niejawnych (wymagany staż - lata: 2)
Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat), brak
Uprawnienia: Poświadczenie bezpieczeństwa – dostęp do informacji niejawnych o klauzuli "ściśle tajne"

Wymagania inne:

Wymagania: wykształcenie wyższe, 2 lata doswiadczenia zawodowego, poświadczenie bezpieczeństwa uprawniające do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli tajne lub ściśle tajne wydane przez SKW lub ABW; ukończony kurs pełnomocników OIN,Obowiązki: 1. Zapewnienie ochrony informacji niejawnych, w tym stosowanie środków bezpieczeństwa fizycznego2. Zapewnienie ochrony systemów teleinformatycznych, w których są przetwarzane informacje niejawne oraz kierowanie pracą inspektora bezpieczeństwa teleinformatycznego3. Zarządzanie ryzykiem bezpieczeństwa informacji niejawnych, w szczególności szacowanie ryzyka4. Kontrola ochrony informacji niejawnych oraz przestrzegania przepisów o ochronie tych informacji5. Prowadzenie szkoleń w zakresie ochrony informacji niejawnych6. Prowadzenie zwykłych postępowań sprawdzających oraz kontrolnych postępowań sprawdzających7. Współpraca ze Służbą Kontrwywiadu Wojskowego i Departamentem Ochrony Informacji Niejawnych MON8. Sprawowanie nadzoru nad funkcjonowaniem kancelarii tajnej9. Wdrażanie wytycznych, zaleceń i instrukcji dotyczących postępowania z informacjami niejawnymi międzynarodowymi, wydawanymi przez krajową władzę bezpieczeństwa10. Prowadzenie w postaci papierowej wykazu umów i zadań związanych z dostępem do informacji niejawnych realizowanych przez przedsiębiorców na rzecz Instytutu11. Uczestniczenie w opracowywaniu umów i instrukcji bezpieczeństwa przemysłowego dotyczących zlecenia przedsiębiorcy wykonania umów lub zadań związanych z dostępem do informacji niejawnych12. Nadzorowanie szkoleń i doradztwo w zakresie wykonywania przez przedsiębiorców, z którymi Instytut zawarł umowę, obowiązku ochrony informacji niejawnych wytworzonych lub przekazanych przedsiębiorcy w związku z realizacją umowy13. Sprawowanie nadzoru funkcjonalnego nad archiwizacją dokumentów oraz współpraca z Centralnym Archiwum Wojskowym. [Zgłoszenia: a.winiarek@wichir.waw.pl]

Miejsce pracy:

Warszawa

Rodzaj umowy:

Umowa o pracę na okres próbny

Wynagrodzenie brutto:

od 2 900 PLN

KONTAKT:

Źródło oferty pracy: Urząd Pracy Miasta Stołecznego Warszawy