kandydatów

Etat Specjalista ds. rachunkowości / Księgowa / Księgowy

Firma: PGE Synergia Sp. z o. o miejsce pracy: Warszawa

PGE Synergia Sp. z o. o

PGE Synergia Sp. z o.o. jest centrum usług wspólnych dla spółek Grupy Kapitałowej PGE – lidera na rynku energii elektrycznej i ciepła. Grupa PGE znajduje się w pierwszej piątce największych pracodawców w Polsce zatrudniających pracowników w ponad dwustu lokalizacjach.

W związku z rozwojem Departamentu Organizacji Sprzedaży, realizującego zadania związane ze wsparciem procesu obsługi posprzedażnej dla Spółek z Grupy Kapitałowej PGE SA.,

poszukujemy Kandydatów na stanowisko:

Specjalista ds. rachunkowości / Księgowa / Księgowy
Nr ref.: GKPGE/SYN/7/2021
Miejsce pracy: Warszawa

Opis stanowiska:

  • weryfikowanie i księgowanie otrzymanych dokumentów;
  • sprawdzanie faktur pod kątem prawidłowego ujęcia do CIT i VAT;
  • księgowanie wyciągów bankowych;
  • analiza i weryfikacja zapisów na kontach księgowych;
  • rozliczanie procesów inwestycyjnych oraz prowadzenie rejestrów środków trwałych;
  • wyliczanie i księgowanie rezerw, wycen walutowych, rozliczenia międzyokresowe kosztów;
  • zamykanie okresów finansowych zgodnie z wewnętrznymi wymogami grupowymi;
  • czynny udział w sporządzaniu sprawozdań finansowych;
  • współpraca przy audytach sprawozdań finansowych;
  • przygotowywanie zleconych raportów i analiz na potrzeby wewnętrzne i zewnętrzne.

Profil idealnego kandydata:

  • wykształcenie wyższe kierunkowe (Ekonomia, Rachunkowość, Finanse);
  • minimum 3-letnie doświadczenie w księgowości (mile widziane doświadczenie w biurze rachunkowym);
  • znajomość zagadnień podatkowych oraz zasad rachunkowości zgodnie z UoR;
  • mile widziana znajomość zasad rachunkowości wg MSSF;
  • znajomość obsługi pakietu MS Office, posługiwanie się Excelem w stopniu biegłym;
  • mile widziana znajomość programów - SAP FI / Symfonia;
  • dobra organizacja pracy i systematyczność.

Ze swojej strony gwarantujemy:

  • stabilne warunki zatrudnienia na podstawie umowy o pracę oraz system premiowy;
  • atrakcyjny pakiet benefitów i świadczeń dodatkowych;
  • elastyczny czas rozpoczęcia i zakończenia dnia pracy.