kandydatów

Etat Specjalista ds. księgowości i sprawozdawczości

Firma: mBank S.A. miejsce pracy: Warszawa

Od nas dostaniesz:
  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • Dostęp do wewnętrznego rynku pracy
  • Narzędzia do zwinnej nauki: Linkedin Learning, Legimi, Harvard Business Review
  • Biuro w centrum Warszawy, tuż przy Ogrodzie Saskim
  • Pracę z zachowaniem work life balance
  • Kartę sportową oraz prywatną opiekę medyczną
Zobacz, jak dbamyo pracowników!

Specjalista ds. księgowości i sprawozdawczości, mFaktoring

miejsce pracy: Warszawa, Nr ref.: SPE/127/0721

Jesteśmy kilkuosobowym zespołem, który realizuje wszystkie niezbędne funkcje z obszaru finansów, w tym księgowości, podatków, sprawozdawczości, controllingu oraz zapewnienia finansowania. Pełnimy również istotną rolę w obsłudze klientów faktoringowych.

Twój zakres zadań i obowiązków będzie wyglądał następująco:

  • przygotowywanie sprawozdań finansowych na potrzeby spółki oraz grupy kapitałowej
  • sporządzanie raportów oraz prezentacji zarządczych, stałych i ad hoc
  • sporządzanie krótkookresowych prognoz, udział w procesie budżetowania
  • kalkulacja dochodowości transakcji
  • obsługa klientami faktoringowymi poprzez:
    • obsługę interfejsów pomiędzy systemem księgowym a transakcyjnym
    • obsługę wychodzących płatności faktoringowych
  • udział we wdrożeniach zmian wynikających z nowelizacji przepisów zewnętrznych lub wewnętrznych procedur
  • udział w testach systemów księgowych
  • udział w procesie tworzenia rocznego sprawozdania finansowego spółki oraz współpraca z audytorem

To stanowisko może być Twoje jeśli:

  • masz doświadczenie zdobyte w obszarze sprawozdawczości lub controllingu
  • wyróżniają Cię rozwinięte umiejętności analityczne
  • posiadasz wiedzę z zakresu finansów
  • swobodnie pracujesz z aplikacjami pakietu MS Office, szczególnie Excel
  • cechuje Cię otwartości na nowe rozwiązania i umiejętności wprowadzania ich w życie
  • lubisz pracę zespołową, a deadline nie są Ci straszne
  • dodatkowy atut to znajomość języka angielskiego
  • dużym atutem będzie znajomość narzędzi typu Power BI, jak również doświadczenie w pobieraniu danych z hurtowni danych (np. SQL)

Nasza propozycja to zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę na okres zastępstwa w jednej ze spółek Grupy mBanku – mFaktoring S.A.