kandydatów

Etat Referendarz

Firma: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie miejsce pracy: Warszawa

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Referendarz
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 81253

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

  • praca administracyjno-biurowa,

  • gotowość do krajowych lub zagranicznych wyjazdów służbowych

  • zagrożenie korupcją

  • permanentna obsługa klientów zewnętrznych (spoza administracji, np. obywatele, przedsiębiorstwa) lub przeprowadzanie kontroli w innych urzędach

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

  • użytkowanie sprzętu biurowego

  • praca siedząca przed komputerem z monitorem ekranowym

  • budynek Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez zapewnienie odpowiedniej szerokości ciągów komunikacyjnych, odpowiedniej szerokości drzwi, braku progów na ciągach komunikacyjnych i do pomieszczeń biurowych, wyłożenie na ciągach komunikacyjnych wykładziny antypoślizgowej, dostosowanie toalet, platformy przyschodowe zamontowane są przy schodach wewnętrznych prowadzących z holu głównego na korytarze parteru

  • budynek może stwarzać problemy dla osób niepełnosprawnych ruchowo, ze względu na korytarze dzielone drzwiami z samozamykaczami.

Zakres zadań

  • współuczestniczy w przeprowadzaniu kontroli w Krajowym Ośrodku Wsparcia Rolnictwa (KOWR), a także bierze udział w prowadzeniu spraw w postępowaniach odwoławczych od decyzji oraz postanowień Dyrektora Generalnego KOWR oraz postępowań o wzruszenie decyzji i postanowień ostatecznych wydanych przez Dyrektora Generalnego
  • bierze udział w prowadzeniu spraw dotyczących przekazywania nieruchomości rolnych do Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa oraz nabywania nieruchomości rolnych Skarbu Państwa przez gminy
  • bierze udział w przygotowywaniu projektów odpowiedzi na wnioski, skargi i interwencje dotyczące działalności KOWR
  • reprezentuje Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi przed sądami administracyjnymi w sprawach skarg na decyzje i postanowienia Ministra
  • bierze udział w przygotowywaniu projektów opinii Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawach nabywania nieruchomości rolnych przez cudzoziemców: bierze udział w opracowywaniu projektów postanowień i pism w tych sprawach
  • bierze udział w rozpatrywaniu wniosków, odwołań i skarg w sprawach dotyczących wspólnot gruntowych, bierze udział w opracowywaniu projektów decyzji, postanowień oraz pism w przedmiotowych sprawach; bierze udział w udzielaniu wyjaśnień i informacji w odpowiedzi na wystąpienia w sprawach dotyczących cywilnoprawnego obrotu nieruchomościami rolnymi

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe o kierunku: prawo lub administracja
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • znajomość podstaw ustrojowych funkcjonowania państwa
  • znajomość przepisów dotyczących kształtowania ustroju rolnego
  • znajomość procedur administracyjnych
  • znajomość procedur kontrolnych
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • 6-miesięczne doświadczenie w obszarze związanym z gospodarowaniem nieruchomościami
  • komunikatywność