kandydatów

Etat Koordynator laboratorium NGS

Firma: Instytut Hematologii i Transfuzjologii miejsce pracy: Warszawa

Ogłoszenie numer: 5284112, z dnia 2021-07-30

Laboratorium Badań Wysokoprzepustowych - Pracownia Biologii Molekularnej, Zakład Diagnostyki Hematologicznej, Instytut Hematologii i Transfuzjologii, Warszawa, 02-776 ul. Indiry Gandhi 14

Koordynator laboratorium NGS

Miejsce pracy: mazowieckie / Warszawa

Opis stanowiska

Poszukujemy osoby z doświadczeniem w badaniach NGS przy użyciu sekwenatorów Illumina MiSeq i NextSeq, która będzie pracować jako koordynator badań diagnostycznych i naukowych prowadzonych w centralnym Laboratorium Badań Wysokoprzepustowych (core-lab). Do podstawowych obowiązków należeć będą:

  • Koordynacja i bezpośredni nadzór nad działalnością laboratorium;
  • Optymalizacja pracy laboratorium;
  • Przygotowywanie bibliotek do NGS, sekwencjonowanie NGS;
  • Praca z bazami danych;
  • Udział w przygotowaniu zamówień publicznych;
  • Prowadzenie dokumentacji medycznej, przygotowanie procedur operacyjnych;
  • Zamawianie odczynników do realizacji projektów badawczych;
  • Współpraca z zespołem prowadzącym badania diagnostyczne, naukowe, i bioinformatykami.

Wymagania

  • Wykształcenie wyższe medyczne, biologiczne, biotechnologiczne lub pokrewne;
  • Znajomość technik biologii molekularnej;
  • Doświadczenie w pracy laboratoryjnej, przygotowywaniu i wykonywaniu badań technologią NGS;
  • Znajomość obsługi sekwenatorów NGS (MiSeq, NextSeq)
  • Znajomość języka angielskiego;
  • Umiejętność pracy w zespole;
  • Wysoko rozwinięte zdolności organizacyjne;
  • Dokładność, systematyczność i rzetelność wykonywanych zadań.

Dodatkowym atutem będą:

  • Doświadczenie w zarzadzaniu infrastrukturą pracowni NGS;
  • Doświadczenie naukowe (doktorat, dorobek publikacyjny )
  • Wiedza z dziedziny diagnostyki hematologicznej;
  • Posiadanie aktualnych uprawnień diagnosty laboratoryjne

Oferujemy

  • Pracę w nowoczesnym laboratorium;
  • Stabilne warunki zatrudnienia (umowa o pracę na pełny etat);
  • Możliwość rozwoju naukowego – współudział w projektach naukowych realizowanych w IHiT, możliwość aplikowania o własne projekty.

Możliwy termin rozpoczęcia pracy: sierpień - wrzesień 2021r.