kandydatów

Etat Starszy specjalista

Firma: Izba Administracji Skarbowej w Warszawie miejsce pracy: Warszawa

Izba Administracji Skarbowej w Warszawie
Dyrektor poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:

Starszy specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 82337

Warunki pracy

Praca administracyjno-biurowa w siedzibie Izby Administracji Skarbowej przy monitorze ekranowym powyżej 4 godzin dziennie. Praca terminowa, wykonywana pod presją czasu. Stanowisko pracy spełnia wymogi zatrudnienia pracownika administracyjno-biurowego.

Zakres zadań

  • Sporządza zestawienia i analizy wykonania planu finansowego i planu rzeczowo-finansowego (w tym - planu wynagrodzeń i uposażeń) w różnych układach klasyfikacyjnych oraz tworzy bazy danych w oparciu o systemy wspomagające rachunkowość, płace i ewidencję majątku, według reguł zapewniających ciągłe aktualizowanie danych finansowych i ich stałą dostępność dla kierownictwa oraz planowanie finansowe w perspektywie krótko- i średniookresowej w celu zapewnienia, że gospodarka finansowa będzie prawidłowo realizowana
  • Analizuje dane wynikające z poszczególnych obszarów sprawozdania finansowego oraz sprawozdań budżetowych - z wykorzystaniem MS Excel i Access oraz dokumentacji źródłowej, przygotowuje raporty i wzory raportowania, także w formie aplikacji, w tym - raportów doraźnych (ad hoc) w celu zapewnienia, że sprawozdania będą prawidłowe
  • Przegląda procesy i dokumenty tworzone w systemach informatycznych rachunkowości, w tym - w systemach pomocniczych (płace, ewidencja majątku, obsługa budżetu, obsługa zakupów, umów i in.), analizuje i nadzoruje jakość danych, identyfikuje i kontroluje ryzyka oraz weryfikuje mechanizmy kontrolne w systemach informatycznych służących rachunkowości w celu zapewnienia właściwej organizacji pracy pionu finansowo-księgowego i pionów powiązanych (logistyka, kadry)
  • Monitoruje przebieg i efektywność kluczowych procesów finansowych i majątkowych, w tym kontrola kosztów działalności i wydatków; pozyskiwanie, przetwarzanie i łączenie danych z różnych źródeł, prezentacja danych kierownictwu oraz rekomendowanie zmian w organizacji rachunkowości i finansów na podstawie przygotowanych analiz w celu zapewnienia stałego rozwoju rachunkowości budżetowej

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego powyżej 1 roku w obszarze dotyczącym systemów informatycznych rachunkowości albo analizy finansowej danych z wykorzystywaniem zaawansowanych narzędzi informatycznych lub powyżej 4 lat w administracji

  • Znajomość ustawy o rachunkowości oraz przepisów szczególnych regulujących zasady rachunkowości państwowych jednostek budżetowych wydanych na podstawie ustawy o finansach publicznych
  • Umiejętność pracy w zespole,
  • Skrupulatność, dociekliwość i wnikliwość
  • Umiejętności analityczne
  • Znajomość obsługi komputera
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe