kandydatów

Etat Główny specjalista

Firma: Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie miejsce pracy: Radom

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Główny specjalista
Miejsce pracy: Radom
Ogłoszenie o naborze Nr 82781

Warunki pracy

Budynek przy ul. Traugutta w Radomiu:

Budynek jest dostosowany dla potrzeb osób z niepełnosprawnościami. W budynku istnieje podjazd i winda umożliwiające dostęp osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich.

Warunki dotyczące charakteru pracy:

·         wyjazdy służbowe.

Zakres zadań

  • Realizuje zadania związane z przygotowaniem projektów dokumentów o charakterze strategicznym, dotyczących systemu powiadamiania ratunkowego w zakresie właściwości Departamentu, w szczególności wytycznych i procedur obsługi zgłoszeń alarmowych.
  • Przygotowuje założenia, prowadzi analizy, opracowuje projekty rozwiązań w obszarze infrastruktury sprzętowej, sieciowej i aplikacji SI CPR oraz przygotowuje raporty i dokumentację w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania ww. obszarów.
  • Współpracuje z podmiotami SPR oraz podmiotami współpracującymi z tym systemem i opracowuje koncepcję zmiany architektury rozwiązań, w celu umożliwienia sprawnej współpracy podmiotów w ramach SPR oraz połączenia tego systemu z innymi systemami.
  • Monitoruje zmiany technologiczne w użytkowanych systemach i narzędziach informatycznych. Ocenia, porównuje i rekomenduje technologie informatyczne możliwe do wykorzystania w ramach SI CPR w celu optymalizowania systemu teleinformatycznego pod kątem kosztów i korzyści, ryzyka i bezpieczeństwa oraz efektywności.
  • Analizuje i dokumentuje potrzeby użytkowników końcowych SI CPR w zakresie wymagań. Analizuje wymagania dotyczące SI CPR pod kątem spójności, kompletności, bezsprzeczności i możliwości realizacji. Bierze udział w planowaniu kierunków rozwoju i modernizacji sieci teleinformatycznej, opracowywaniu planów oraz przeprowadzaniu analiz dostępnych na rynku nowych technologii systemowo-sieciowych w celu modernizacji sieci teleinformatycznej.
  • Zapewnia wsparcie analityczne na etapie projektowania, implementacji, testowania oraz wdrożeń systemu teleinformatycznego. Uczestniczy w przygotowywaniu i prowadzeniu wdrożeń systemu teleinformatycznego SPR, uczestniczy w pracach rozwojowych eksploatowanego systemu w celu dostosowywania systemu do zmieniających się wymagań i potrzeb.
  • Uczestniczy w tworzeniu specyfikacji wymagań i w realizacji zadań wynikających z umów dla usług zewnętrznych SPR w celu zapewnienia odpowiedniego poziomu działania systemu, w tym bierze udział w procedurze udzielenia zamówień publicznych, poprzez opracowanie i weryfikację wkładów do dokumentacji niezbędnej do wszczęcia postępowań przetargowych, definiowanie wymagań, opracowanie analiz oraz ewentualny udział w pracach komisji przetargowej, w celu zapewnienia terminowej i profesjonalnej realizacji powierzonych zadań związanych z utrzymaniem i rozwojem SPR.
  • Bierze udział w opracowywaniu dokumentacji projektowej i modyfikowaniu dokumentacji powykonawczej, w celu zapewnienia prawidłowości i spójności systemów teleinformatycznych SPR i współpracujących. W razie zaistnienia takiej potrzeby i na polecenie przełożonego, wspiera w innych pracach pozostałych pracowników wydziału w celu usprawnienia pracy wydziału.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe informatyka lub telekomunikacja
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • Powyżej 3 lat doświadczenia zawodowego w realizacji zadań z zakresu teleinformatyki w administracji publicznej lub dla podmiotów sektora publicznego
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym
  • Wiedza z zakresu projektowania systemów informatycznych w zakresie infrastruktury sprzętowej, sieci, aplikacji. Wiedza z zakresu zarządzania urządzeniami sieciowymi. Wiedza z zakresu funkcjonowania systemu powiadamiania ratunkowego. Znajomość budowy funkcjonowania sieci LAN/WAN, sieci TCP/IP
  • Umiejętność myślenia analitycznego i kreatywność, umiejętność radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych
  • Umiejętność organizacji pracy i orientacja na osiąganie celów, umiejętność współpracy, skutecznego komunikowania się, rzetelność, gotowość do doskonalenia zawodowego
  • Wyrażenie zgody na przeprowadzenie postępowania sprawdzającego zgodnie z przepisami o ochronie informacji niejawnych lub posiadanie poświadczenia bezpieczeństwa uprawniającego do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą poufne, NATO/UE „confidential”
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Znajomość środowiska MS Windows Server 2003/2008 oraz Active Directory. Wiedza z zakresu utrzymania infrastruktury serwerowej oraz dyskowej. Wiedza na temat urządzeń i systemów PABX. Wiedza z zakresu platformy wirtualizacyjnej VMware.
  • Powyżej 3 lat doświadczenia zawodowego w obszarze utrzymania systemów teleinformatycznych, w tym nadzoru nad realizacją działań wykonawców w ramach zawieranych umów z zakresu teleinformatyki
  • Powyżej 3 lat doświadczenia zawodowego w obszarze przygotowywania założeń lub projektów rozwiązań w zakresie architektury sprzętowej, sieci lub aplikacji
  • 2 lata doświadczenia zawodowego w zarządzaniu projektami teleinformatycznymi

Pozostałe oferty pracy w firmie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie
w firmie: , Wybierz

Poleć ofertę pracy
Data dodania: 12-08-2021
Wyświetleń: 133