Etat Starszy specjalista - samodzielny księgowy (nr. ref wzl.110.12.2021/wfn)

Firma: Urząd Pracy Miasta Stołecznego Warszawy miejsce pracy: Warszawa

Urząd Pracy Miasta Stołecznego Warszawy
Starszy specjalista - samodzielny księgowy (nr. ref wzl.110.12.2021/wfn)
Miejsce pracy: Warszawa
Numer: StPr/21/09744
OBOWIĄZKI:
- księgowanie faktur zakupowych i kosztowych- księgowanie wyciągów bankowych- kontrola sald i rozrachunków- uzgadnianie kosztów z wydatkami- kontrola zgodności z przepisami ustawy o podatku od towarów i usług wystawionych faktur VAT- kontrola poprawności zapisów księgi głównej- udział w przygotowywaniu sprawozdań finansowych oraz raportów na potrzeby wewnętrzne i zewnętrzne- udział w procedurze zamknięcia miesiąca- udział w sporządzaniu i uzgadnianiu deklaracji VAT, JPK, w tym wystawianie faktur wewnętrznych- prowadzenie ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych
WARUNKI PRACY:
Wymagania konieczne:

Zawód: Specjalista do spraw rachunkowości
Wykształcenie: średnie ogólnokształcące, inne
Język: angielski, w mowie - A1 - początkujący, w piśmie - A1 - początkujący
Uprawnienia: Obsługa komputera
Uprawnienia: Oprogramowanie SAP
Uprawnienia: Pakiet MS Office

Wymagania inne:

Wymagnia: - wykształcenie wyższe lub średnie- doświadczenia w pracy przy wykształceniu wyższym 3 lata, przy wykształceniu średnim 5 lat- praktyczna wiedza z zakresu finansów i rachunkowości- praktyczna wiedza z zakresu podatku VAT- praktyczna wiedza z zakresu finansów publicznych- znajomość: ustawy o podatku od towarów i usług, ustawy o rachunkowości, ustawy o finansach publicznych- znajomość języka angielskiego w stopniu podstawowym- bardzo dobra znajomość pakietu MS Office- dobra komunikacja zarówno ustna, jak i pisemna- dobra organizacji pracy- szkolenie z zakresu rachunkowości i VAT- samodzielność, rzetelność, systematyczność, odpowiedzialnośćMile widziane:- wiedza z zakresu ewidencji środków trwałych oraz doświadczenie w zakresie JPK- język angielski w stopniu średnio zaawansowanym- znajomość systemu księgowo-finansowego SAP- szkolenia z ewidencji środków trwałychObowiązki:- księgowanie faktur zakupowych i kosztowych- księgowanie wyciągów bankowych- kontrola sald i rozrachunków- uzgadnianie kosztów z wydatkami- kontrola zgodności z przepisami ustawy o podatku od towarów i usług wystawionych faktur VAT- kontrola poprawności zapisów księgi głównej- udział w przygotowywaniu sprawozdań finansowych oraz raportów na potrzeby wewnętrzne i zewnętrzne- udział w procedurze zamknięcia miesiąca- udział w sporządzaniu i uzgadnianiu deklaracji VAT, JPK, w tym wystawianie faktur wewnętrznych- prowadzenie ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnychPełna treść oferty i wymagane dokumenty: https://www.pkn.pl/o-pkn/praca-i-praktyki-w-pknBliższe informacje: 22 556 76 59

Miejsce pracy:

Warszawa

Rodzaj umowy:

Umowa o pracę na okres próbny

Wynagrodzenie brutto:

od 5 600 PLN

KONTAKT:

Źródło oferty pracy: Urząd Pracy Miasta Stołecznego Warszawy