kandydatów

Etat Główny specjalista

Firma: Urząd Lotnictwa Cywilnego w Warszawie miejsce pracy: Warszawa

Urząd Lotnictwa Cywilnego w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Główny specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 83011

Warunki pracy

  • permanentna obsługa klientów zewnętrznych (spoza administracji, np. obywatele, przedsiębiorstwa)

  • krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe

Praca przy komputerze powyżej 4 godzin dziennie.
Miejsce i otoczenie organizacyjno - techniczne stanowiska pracy:

Budynek siedziby Urzędu Lotnictwa Cywilnego w Warszawie oraz jego wyposażenie są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Informacje dodatkowe: budynek klimatyzowany.

Zakres zadań

  • Prowadzi nabory na wolne stanowiska pracy w Urzędzie m.in. poprzez uzgadnianie wniosków wszczynających procedurę naboru, publikację ogłoszeń oraz udział w komisjach rekrutacyjnych
  • Prowadzi sprawy związane z przebiegiem i realizacją procesu rozwoju zawodowego pracowników Urzędu, w tym m.in. planowaniem, organizacją i realizacją szkoleń, analizą potrzeb szkoleniowych oraz kwalifikowaniem pracowników na szkolenia, studia, staże, aplikacje oraz praktyki w kraju i za granicą
  • Uczestniczy w procesie tworzenia, realizacji i aktualizacji Polityki Szkoleniowej, Programu Zarządzania Zasobami Ludzkimi Urzędu oraz innych Programów związanych z zarządzaniem wiedzą i rozwojem pracowników Urzędu
  • Współpracuje z krajowymi i międzynarodowymi ośrodkami szkoleniowymi w sprawach dotyczących warunków realizacji szkoleń i przygotowywanie stosownej dokumentacji i projektów umów w tej sprawie.
  • Prowadzi sprawy związane z ustalaniem i realizacją Indywidualnych Programów Rozwoju Zawodowego (IPRZ)
  • Prowadzi sprawy związane z podnoszeniem kwalifikacji zawodowych przez pracowników, w tym przygotowywanie dokumentacji, sporządzanie projektów umów z firmami szkoleniowymi oraz z pracownikami ponoszącymi kwalifikacje, a także prowadzenie rejestru zamówień oraz analiz i sprawozdań z tego obszaru.
  • Koordynuje proces służby przygotowawczej w służbie cywilnej pracowników Urzędu oraz innych szkoleń prowadzonych w Urzędzie w formie e-learningu.
  • Opracowuje projekty zarządzeń i innych regulacji wewnętrznych w zakresie rekrutacji i rozwoju zawodowego, opiniowanie projektów zewnętrznych i wewnętrznych aktów prawnych oraz udzielanie pracownikom wyjaśnień i informacji z zakresu rekrutacji i rozwoju zawodowego.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe w zakresie: prawa lub administracji lub psychologii lub socjologii lub ekonomii lub zarządzania zasobami ludzkimi

doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego w obszarze związanym z zarządzaniem zasobami ludzkimi, w tym co najmniej 1 rok w prowadzeniu procesów rekrutacyjnych lub w zarządzaniu szkoleniami
  • Przeszkolenie z zakresu rekrutacji i selekcji personelu lub z zakresu zarządzania szkoleniami
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie bardzo dobry (B2)
  • Bardzo dobra znajomość ustawy o służbie cywilnej i przepisów wykonawczych
  • Bardzo dobra znajomość Kodeksu pracy w zakresie kwalifikacji zawodowych pracowników
  • Znajomość zagadnień związanych z technikami rekrutacyjnymi i badaniem kompetencji pracowniczych
  • Kompetencje behawioralne: współpraca, komunikacja, organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów, rzetelność, wykorzystanie wiedzy i doskonalenie zawodowe, orientacja na klienta/interesanta, myślenie analityczne.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Przeszkolenie w zakresie prawa zamówień publicznych, w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi.
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie biegły (C1)
  • Znajomość ustawy Prawo zamówień publicznych (zagadnienia dotyczące zakupu usług szkoleniowych).
  • Znajomość zagadnień związanych z budowaniem programów zarządzania zasobami ludzkim.