Etat Pracownik socjalny lub starszy pracownik socjalny, specjalista pracy socjalnej, starszy specjalista

Firma: Urząd Pracy Miasta Stołecznego Warszawy miejsce pracy: Warszawa

Urząd Pracy Miasta Stołecznego Warszawy
Pracownik socjalny lub starszy pracownik socjalny, specjalista pracy socjalnej, starszy specjalista pracy socjalnej (nr ref. 17/2021)
Miejsce pracy: Warszawa
Numer: StPr/21/10242
OBOWIĄZKI:
1. Rozpoznanie i ustalanie potrzeb w zakresie pomocy społecznej w rejonie działania.2. Przeprowadzanie rodzinnych wywiadów środowiskowych w rejonie działania dla celów pomocy społecznej oraz innych, wynikających z przepisów obowiązującego prawa.3. Diagnoza-rozumiana jako zebranie materiału dowodowego i jego ocena zgodnie z zasadą prawdy obiektywnej, zasadą pisemności i zasadą szybkości i prostoty postępowania.4. Opracowywanie indywidualnych planów pomocy.5. Udzielanie pomocy w zakresie ogólnej pracy socjalnej.6. Podejmowanie działań zmierzających do życiowego usamodzielniania osób i rodzin oraz ich integracji ze środowiskiem.7. Prowadzenie działalności profilaktycznej mającej na celu zapobieganie stanom powodującym konieczność udzielania pomocy społecznej.8. Organizowanie i rozwijanie form pomocy społecznej dla osób zamieszkałych w rejonie działania oraz współdziałanie z różnego typu instytucjami, organizacjami społecznymi i grupami samopomocowymi w zakresie planowania pomocy indywidualnym klientom.9. Podejmowanie interwencji socjalnej i występowanie w interesie osób w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.10. Przygotowywanie okresowych ocen, analiz, planów sprawozdań w zakresie realizowanych zadań.
WARUNKI PRACY:
Wymagania konieczne:

Zawód: Pracownik socjalny
Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat), brak

Wymagania inne:

Wymagania niezbedne:- obywatelstwo polskie,- posiadanie wykształcenia uprawniającego do wykonywania zawodu pracownika socjalnego zgodnie z ustawą o pomocy społecznej ,- znajomość przepisów ustawy o pomocy społecznej,- znajomość ogólnych zagadnień metodologii pracy socjalnej,- znajomość pakietu biurowego MS Office (Word, Excel)Wymagania dodatkowe:- doświadczenie w zawodzie pracownika socjalnego- mile widziana umiejętność obsługi systemu POMOST- odpowiedzialność, sumienność, systematyczność, komunikatywność i łatwość nawiązywania kontaktów - umiejętność pracy w zespoleObowiązki: 1. Rozpoznanie i ustalanie potrzeb w zakresie pomocy społecznej w rejonie działania.2. Przeprowadzanie rodzinnych wywiadów środowiskowych w rejonie działania dla celów pomocy społecznej oraz innych, wynikających z przepisów obowiązującego prawa.3. Diagnoza-rozumiana jako zebranie materiału dowodowego i jego ocena zgodnie z zasadą prawdy obiektywnej, zasadą pisemności i zasadą szybkości i prostoty postępowania.4. Opracowywanie indywidualnych planów pomocy.5. Udzielanie pomocy w zakresie ogólnej pracy socjalnej.6. Podejmowanie działań zmierzających do życiowego usamodzielniania osób i rodzin oraz ich integracji ze środowiskiem.7. Prowadzenie działalności profilaktycznej mającej na celu zapobieganie stanom powodującym konieczność udzielania pomocy społecznej.8. Organizowanie i rozwijanie form pomocy społecznej dla osób zamieszkałych w rejonie działania oraz współdziałanie z różnego typu instytucjami, organizacjami społecznymi i grupami samopomocowymi w zakresie planowania pomocy indywidualnym klientom.9. Podejmowanie interwencji socjalnej i występowanie w interesie osób w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.10. Przygotowywanie okresowych ocen, analiz, planów sprawozdań w zakresie realizowanych zadań.Pełna treść oferty i zasady aplikowania pod adresem https://opsochota.bip.um.warszawa.pl/NR/exeres/207CCA9C-CF11-4A4B-A334-F019DA7465F4,frameless.htm

Miejsce pracy:

Warszawa

Rodzaj umowy:

Umowa o pracę na czas określony

Wynagrodzenie brutto:

od 3 450 PLN

KONTAKT:

Źródło oferty pracy: Urząd Pracy Miasta Stołecznego Warszawy