Etat Kierownik Działu Spraw Pracowniczych, Płac i Spraw Socjalnych

Firma: Instytut Hematologii i Transfuzjologii miejsce pracy: Warszawa

Ogłoszenie numer: 5487014, z dnia 2021-08-30

Instytut Hematologii i Transfuzjologii

poszukuje kandydata na stanowisko:

Kierownik Działu Spraw Pracowniczych, Płac i Spraw Socjalnych

Miejsce pracy: mazowieckie / Warszawa

Opis stanowiska

  • Kształtowanie i realizowanie polityki kadrowo-płacowej zgodnie ze strategią i celami Instytutu,
  • Zapewnienie i rozwijanie nowoczesnych narzędzi HR, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa oraz procesami i procedurami Instytutu,
  • Nadzór nad przestrzeganiem w Instytucie przepisów prawa obowiązującego w obszarze kadr i płac, w tym kontroli naliczania wieloskładnikowych wynagrodzeń o różnym finansowaniu,
  • Nadzór nad prowadzeniem rozliczeń z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) i Urzędami Skarbowymi (US),
  • Bieżące doradztwo i wsparcie merytoryczne Dyrekcji Instytutu z zakresu obowiązujących regulacji prawa pracy,
  • Przygotowywanie raportów i zestawień kadrowo-płacowych na potrzeby sprawozdawczości zarządczej i organów zewnętrznych (MZ, GUS, itp.),
  • Prowadzenie procesów rekrutacyjnych,
  • Współpraca ze związkami zawodowymi,
  • Kształtowanie i nadzór nad Zakładowym Funduszem Świadczeń Socjalnych (ZFŚS),
  • Współpraca z organami kontroli PIP, ZUS, US, MZ i NIK,
  • Przygotowywanie projektów zarządzeń i regulaminów,
  • Zarządzanie i organizacja pracy podległego zespołu.

Wymagania

  • Wykształcenie wyższe, preferowane w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi, ekonomii, prawa, psychologii,
  • Minimum 5 lata doświadczenia na podobnym stanowisku (znajomość i doświadczenie z branży medycznej będzie dodatkowym atutem),
  • Teoretyczna i praktyczna znajomość zagadnień kadrowo-płacowych m.in.: w zakresie przepisów prawa pracy, zatrudniania pracowników naukowych (w tym obsługa systemu POLON), ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, przepisów ubezpieczeń społecznych i zdrowotnych, naliczania wynagrodzeń, ZFŚS,
  • Praktyczna znajomość przepisów m.in. Ustawy o instytutach badawczych oraz Ustawy o działalności leczniczej,
  • Bardzo dobra znajomość Microsoft Office,
  • Wysokie umiejętności komunikacyjne i interpersonalne, umiejętności analitycznego myślenia.

Dodatkowe atuty:

  • Doświadczenie w przeprowadzaniu procesu etatyzacji, tworzeniu i wdrażaniu ścieżek rozwoju pracowników, opisów stanowisk pracy i ich wartościowania,
  • Wysoko rozwinięte umiejętności analitycznego myślenia, wyciągania wniosków oraz przedstawiania rekomendacji,
  • Wysoka komunikatywność i zdolności interpersonalne (mile widziane doświadczenie we współpracy ze Związkami Zawodowymi).

Oferujemy

  • Umowę o pracę w pełnym wymiarze czasu
  • Stabilne zatrudnienie
  • Pracę w miłym zespole