kandydatów

Etat Starszy specjalista

Firma: Ministerstwo Infrastruktury w Warszawie miejsce pracy: Warszawa

Ministerstwo Infrastruktury w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Starszy specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 83420

Warunki pracy

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

wejście do budynku „A" i „D" przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością,
węzeł sanitarny, szerokość drzwi i ciągi komunikacyjne, platformy podjazdowe na schodach oraz windy przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością,
mogą pojawić się trudności lub możliwa pomoc osób trzecich dla osób z niepełnosprawnością narządu ruchu Inne

Inne warunki, dotyczące charakteru stanowiska pracy:

- praca przy komputerze oraz/lub przy użyciu urządzeń biurowych: fax, ksero, skaner

- zagrożenie korupcją

- częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz

- krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe

- rekrutacja zdalna (cały proces, od aplikowania do rozmowy kwalifikacyjnej, jest prowadzony zdalnie, bez wychodzenia z domu)

Zakres zadań

  • Prowadzi sprawy dotyczące ochrony wód morskich oraz przygotowuje projekty pism, opinii i stanowisk w powyższym zakresie
  • Współpracuje z organami Inspekcji Ochrony Środowiska, PGW Wody Polskie i innymi instytucjami w zakresie realizacji zadań związanych z ochroną wód morskich
  • Uczestniczy w spotkaniach krajowych i międzynarodowych oraz koordynuje i monitoruje prace dotyczące przygotowywania stanowisk
  • Przygotowuje projekty odpowiedzi na interpelacje i zapytania poselskie, projekty odpowiedzi na wystąpienia (dezyderaty, opinie) komisji sejmowych i senackich oraz innych naczelnych i centralnych organów administracji rządowej, w sprawach związanych z ochroną wód morskich
  • Opiniuje projekty unijnych i krajowych aktów normatywnych
  • Współprowadzi sprawy dotyczące wdrożenia rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2020/741 z dnia 25 maja 2020 r. w sprawie minimalnych wymogów dotyczących ponownego wykorzystania wody (Dz. Urz. UE L 177 z 5.06.2020, str. 32)

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe z zakresu ochrony środowiska lub gospodarki wodnej
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 2 lata doświadczenia zawodowego w obszarze związanym z gospodarką wodną lub ochroną środowiska
  • Znajomość ustawy - Prawo wodne, dyrektywy ramowej w sprawie strategii morskiej
  • Umiejętność organizacji pracy i zorientowanie na osiąganie celów
  • Skuteczna komunikacja
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe