Etat Konsultant ds. ryzyka rynkowego (QRM / IRRBB / ALM) [rekrutacja online]

Firma: ING Tech Poland miejsce pracy: Warszawa

Konsultant ds. ryzyka rynkowego (QRM / IRRBB / ALM) [rekrutacja online]
Miejsce pracy: Warszawa
Numer referencyjny: /MB/AS/ITIT/AD/QRM/RC9567
Szukamy Ciebie jeśli:
  • Posiadasz wiedzę z zakresu finansów i ryzyka rynkowego (IRRBB / ALM),
  • Masz wcześniejsze doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku w środowisku bankowym (np. jednostki związane z ALM, Treasury, itp.),
  • Umiejętności w obszarze analiz ilościowych / ekonometrycznych,
  • Dobrze znasz język angielski (w mowie oraz piśmie).
Dodatkowo zapunktujesz za:
  • Certyfikaty FRM / PRM / CFA,
  • Umiejętność budowania zapytań SQL,
  • Znajomość podstaw VBA,
Dodatkowe umiejętności:
  • Doświadczenie w korzystaniu z systemu do analiz ilościowych (QRM lub podobnego),
  • Doświadczenie z Agile / Scrum.
Informacje o zespole

W ING pracujemy nad wprowadzeniem jednego standardu dla ryzyka stopy procentowej i prognozowania w księdze bankowej. Przepisy regulacyjne oraz wewnętrzne wytyczne dotyczące zarządzania ryzykiem wymagają od nas ciągłego rozwoju w zakresie ALM. Poszukujemy osoby, która ma doświadczenie w IRRBB i ALM oraz związanych z nimi procesach analizy ilościowej ryzyka, najlepiej w środowisku bankowym. Preferowane jest wykształcenie wyższe, związane z obszarem finansów, bankowości lub IT. Twoja rola będzie polegała na wspieraniu procesów ilościowych dla całej grupy ING - dążymy do uzyskania pełnego bilansu bankowego dla wszystkich części banku. Oznacza to, że będziesz miał/a częsty kontakt z ludźmi z różnych krajów (m.in. Holandii, Belgii, Polski, Włoch). Squad, do którego aplikujesz, to zespół około 10 osobowy, ulokowany w dwóch lokalizacjach (Amsterdam i Warszawa), co oznacza, że stanowisko wiążę się z koniecznością odbywania podróży służbowych do Amsterdamu.

  • umowa o pracę
    taki rodzaj umowy oferujemy
  • 9:00 - 17:00
    w tych godzinach pracujemy
  • Zajęcza 4, Warszawa
    tutaj mieści się nasze biuro
Zakres obowiązków
60%- Funkcjonalne wsparcie dla procesów ilościowych QRM / IRRBB / ALM
40%- Ciągłe doskonalenie wsparcia funkcjonalnego
W ING Tech Poland dbamy o:
Twój rozwój:
  • wielokierunkowy rozwój
  • certyfikacje i transfer wiedzy
  • budżet szkoleniowy
  • najnowsze technologie
  • międzynarodowe projekty
  • darmowe lekcje języka angielskiego
Twoje zdrowie, kondycję i rodzinę
  • prywatna opieka medyczna
  • 50% dofinansowania na kartę Multisport
  • parking rowerowy
  • strefy relaksu i rozrywki
  • imprezy integracyjne i program Stay Fit
Odpowiednie warunki pracy
  • stabilne warunki zatrudnienia
  • pełne wyposażenie stanowiska pracy
  • kuchnia
Uprzejmie informujemy, iż skontaktujemy się z wybranymi kandydatami.

W przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych na potrzeby przyszłych rekrutacji informujemy, że będą one wykorzystywane przez okres 1 roku.

Wszystkie informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj.