Etat Starszy specjalista ds. walidacji modeli ryzyka kredytowego [rekrutacja online]

Firma: ING Tech Poland miejsce pracy: Warszawa

Starszy specjalista ds. walidacji modeli ryzyka kredytowego [rekrutacja online]
Miejsce pracy: Warszawa
Szukamy Ciebie jeśli:
  • Lubisz oceniać i szukasz nowych sposobów budowania modeli ryzyka kredytowego
  • Masz stopień naukowy magistra lub doktorat w metodach ilościowych (matematyka, fizyka, statystyka lub pokrewne)
  • Masz ponad 3-letnie doświadczenie w pracy z modelami ryzyka kredytowego
  • Masz doświadczenie w programowaniu w SAS lub podobnych narzędziach (Python, R)
  • Posiadasz wiedzę na temat narzędzi statystycznych i technik modelowania
  • Masz wiedzę na temat regulacji IRB i/lub IFRS 9
  • Charakteryzuje Cię podejście analityczne i krytyczne
  • Biegle władasz językiem angielskim w mowie i piśmie
Dodatkowo zapunktujesz za:
  • Dobre zrozumienie wymagań regulacyjnych (IRB i/lub IFRS 9)
  • Szczegółową znajomość technik modelowania IRB i/lub IFRS 9
  • Znajomość modeli decyzji kredytowych (np. modeli underwritingu, wyceny kredytu i systemów wczesnego ostrzegania)
  • Specjalizację w modelowaniu w innych obszarach
Dodatkowe umiejętności:
  • samodzielność i umiejętność podejmowania decyzji
Informacje o zespole

W ING Tech Poland i grupie ING kierujemy się podejściem Agile. Jesteśmy innowacyjni i ufamy ludziom, z którymi współpracujemy. Risk Hub powstał w ramach centralnego zespołu ryzyka zlokalizowanego obecnie w Amsterdamie. Walidacja modeli sprawdza, czy modele są odpowiednie do zamierzonego zastosowania i zgodne z wewnętrznymi zasadami i regulacjami zewnętrznymi. Naszym celem jest zwiększenie zrozumienia przez ING ograniczeń i słabości modeli oraz przyczynienie się do ciągłego doskonalenia modeli, aby zapewnić ich wartość dodaną dla ING. Jako Starszy specjalista ds. walidacji modeli ryzyka kredytowego będziesz walidować modele stosowane do kapitału regulacyjnego (podejście IRB), rezerw na straty kredytowe (IFRS 9) oraz innowacyjnych modeli decyzyjnych obejmujących wszystkie elementy modeli dla dowolnego rodzaju portfela na całym świecie.

  • umowa o pracę
    taki rodzaj umowy oferujemy
  • 8:00 - 18:00 (8 godzin dziennie)
    w tych godzinach pracujemy
  • Zajęcza 4, Warszawa
    tutaj mieści się nasze biuro
Zakres obowiązków
50%- ocena modeli ryzyka kredytowego
30%- tworzenie wysokiej jakości raportów walidacyjnych
10%- interakcje z interesariuszami
10%- ciągłe doskonalenie i koordynacja

W ING Tech Poland dbamy o:
Twój rozwój:
  • wielokierunkowy rozwój
  • certyfikacje i transfer wiedzy
  • budżet szkoleniowy
  • najnowsze technologie
  • międzynarodowe projekty
  • darmowe lekcje języka angielskiego
Twoje zdrowie, kondycję i rodzinę
  • prywatna opieka medyczna
  • 50% dofinansowania na kartę Multisport
  • parking rowerowy
  • strefy relaksu i rozrywki
  • imprezy integracyjne i program Stay Fit
Odpowiednie warunki pracy
  • stabilne warunki zatrudnienia
  • pełne wyposażenie stanowiska pracy
  • kuchnia
Uprzejmie informujemy, iż skontaktujemy się z wybranymi kandydatami.

W przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych na potrzeby przyszłych rekrutacji informujemy, że będą one wykorzystywane przez okres 1 roku.

Wszystkie informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj.