kandydatów

Etat Główny specjalista

Firma: Ministerstwo Finansów w Warszawie miejsce pracy: Warszawa

Ministerstwo Finansów w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Główny specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 84960

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

  • praca administracyjno-biurowa;

  • obsługa komputera powyżej 4 godzin dziennie;

  • nietypowe godziny pracy, w tym dyżury (praca po godzinach w celu monitorowania prawidłowości działania systemu TREZOR w trakcie procesu lokowania środków, po ostatniej sesji bankowej; w związku z koniecznością realizacji zleceń płatniczych jednostek budżetowych ostatnia sesja bankowa często ulega wydłużeniu poza godziny pracy w Ministerstwie Finansów).

Zakres zadań

  • Analizuje procesy budżetowe, opracowuje wymagania biznesowe, przypadki użycia, modeli procesów biznesowych, reguł biznesowych oraz modeli warstw prezentacji; analizuje wpływ zmian przepisów prawnych na procesy budżetowe realizowane w systemie TREZOR.
  • Zapewnia prawidłowość funkcjonowania systemu TREZOR poprzez rozwiązywanie powstałych problemów oraz opracowuje procedury niezbędne do zapewnienia jednolitego działania systemu TREZOR w tych poszczególnych obszarach, współpracuje z innymi komórkami organizacyjnymi oraz dysponentami środków budżetu państwa będącymi użytkownikami systemu TREZOR, w zakresie użytkowania i rozwoju systemu TREZOR.
  • Opracowuje i wykonuje scenariusze testowe oraz sporządza dokumentację użytkownika oraz bierze udział w testach.
  • Bierze udział w pracach legislacyjnych w zakresie regulacji prawnych, a także analizuje wpływ zmian przepisów prawnych na realizację procesów w systemie TREZOR.
  • Udziela wyjaśnień dysponentom środków budżetu państwa w zakresie realizacji procesów budżetu państwa z wykorzystaniem systemu TREZOR oraz udziela wyjaśnienia oraz opracowuje dokumenty, w tym analizy i raporty dla Najwyższej Izby Kontroli.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe magisterskie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego w obszarze finansów publicznych lub wdrażania (obsługi) systemów informatycznych
  • Znajomość przepisów i procedur związanych z procesem realizacji budżetu państwa w zakresie planowania, wykonania oraz sprawozdawczości budżetowej
  • Umiejętność współpracy w zespole
  • Umiejętność strategicznego myślenia
  • Umiejętność wyciągania wniosków i proponowania rozwiązań
  • Umiejętność argumentowania
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Znajomość języka angielskiego na poziomie umożliwiającym czytanie i rozumienie tekstów z obszaru IT
  • Znajomość języka programowania SQL, HTML i XML
  • Znajomość zagadnień bezpieczeństwa systemów i kryptografii
  • Znajomość dokumentacji platformy ORACLE
  • Znajomość Informatycznego Systemu Obsługi Budżetu Państwa TREZOR
  • Wiedza z zakresu analizowania wymagań i projektowania systemów informatycznych
  • Wiedza z zakresu prowadzenia testów funkcjonalnych