kandydatów

Etat Inżynier uczenia maszynowego

Firma: THESAR Systemy Informatyczne Sp. z o.o. miejsce pracy: Warszawa

Ogłoszenie numer: 5696292, z dnia 2021-09-28

W chwili obecnej firma nasza koncentruje swoją działalność w obszarze outsourcingu zasobów informatycznych, naszymi klientami są wiodące na rynku firmy z branży telekomunikacyjnej.

Inżynier uczenia maszynowego

Miejsce pracy: mazowieckie / Warszawa

Nr Ref.: IUM.21.09

Opis stanowiska

Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie świadczyła usługi w ramach outsourcingu na rzecz naszego klienta - wiodącej na rynku firmy z branży telekomunikacyjnej.

Praca przy mailbot być może również przy botach voice i chat wespół z zespołami scrumowymi (zwinna metada pracy) rozwijającymi te narzędzia.

Zatrudniona osoba będzie uczestniczyła w projektach tworzenia rozwiązań uczenia maszynowego oraz ich utrzymaniu po wdrożeniu.  Zakres zadań będzie obejmował:

  • pracę z użytkownikiem biznesowym na etapie wypracowania koncepcji rozwiązania i przygotowania danych i,
  • przygotowanie danych do modelowania, feature engineering
  • trenowanie, selekcję i strojenie modeli prognostycznych
  • monitorowanie wdrożonego rozwiązania, zapobieganie degradacji wskutek data/concept drift

Preferowana wspólpraca w trybie B2B. Hybrydowy model pracy 2 dni w biurze, 3 dni w domu.

Wymagania

  • znajomość języka Python w zastosowaniu do analizy i przetwarzania danych
  • znajomość bibliotek języka Python wykorzystywanych w uczeniu maszynowym: numpy, pandas, scikit-learn
  • znajomość zagadnień przetwarzania języka naturalnego, w tym co najmniej jednej z bibliotek: nltk, gensim, spacy
  • podstawowa znajomość bibliotek wykorzystywanych w wizualizacji danych: matplotlib, seaborn
  • podstawowa znajomość tworzenia modeli z użyciem sieci neuronowych, w tym znajomość jednej z bibliotek Tensorflow lub PyTorch
  • zrozumienie etapów cyklu życia rozwiązań uczenia maszynowego
  • umiejętność pracy z użytkownikiem biznesowym
  • umiejętność pracy w środowisku Unix

Doświadczenie:

  • co najmniej dwa lata doświadczenia w analizie danych z wykorzystaniem języka Python
  • co najmniej rok doświadczenia w tworzeniu modeli uczenia maszynowego

Mile widziane:

  • znajomość frameworków tworzenia rozwiązań konwersacyjnych (np. RASA Open Source)
  • znajomość zagadnień technicznych branży telco