kandydatów

Etat Główny Księgowy / Główna Księgowa

Firma: SP EUROPE Sp. z o.о. miejsce pracy: Warszawa

Ogłoszenie numer: 5660475, z dnia 2021-09-29

SP EUROPE Sp. z o.о.

SP EUROPE Sp. z o. o

Główny Księgowy / Główna Księgowa

Miejsce pracy: mazowieckie / Warszawa

Opis stanowiska

  • Prowadzenie księgowości i księgowości podatkowej firmy:
    • Formowanie zasad i wymagań dotyczących rachunkowości i rachunkowości podatkowej (polityki rachunkowości). Przygotowanie i przyjęcie roboczego planu kont, formularzy podstawowych dokumentów księgowych służących do sformalizowania transakcji gospodarczych, dla których nie zapewniono standardowych formularzy, opracowanie formularzy dokumentów dla wewnętrznych sprawozdań finansowych organizacji.
    • Terminowe odbicie na rachunkach księgowych transakcji związanych z przepływem majątku, zobowiązań i transakcji biznesowych.
    • Odbicie w rachunkowości dochodu i wydatków organizacji, wykonywanie kosztorysów, sprzedaż produktów, wykonywanie pracy (usług), wyniki działalności ekonomiczno-finansowej organizacji
    • Współdziałanie z organami regulacyjnymi w trakcie kontroli procesów kontrolowanych
    • Zapewnienie audytu działalności osoby prawnej
    • Zapewnienie bezpieczeństwa majątku osoby prawnej (organizacja inwentaryzacji zapasów, środków trwałych i materiałów, środków pieniężnych)
    • Tworzenie i prezentacja sprawozdawczości finansowej i podatkowej.
    • Kontrola legalności spisywania niedoborów, należności i innych strat z kont księgowych.
    • Tworzenie archiwum pierwotnych dokumentów i umów.
  • Zarządzanie operacjami finansowymi:
    • Zarządzanie transakcjami ze środkami bezgotówkowymi
    • Zarządzanie transakcjami gotówkowymi
    • Inwestycja (ulokowanie) tymczasowej nadwyżki środków firmy
    • Przeprowadzanie transakcji walutowych
    • Współpraca z bankami w zakresie usług rozliczeniowych i gotówkowych
  • Zarządzanie stosunkami umownymi,
    •  Zapewnienie koordynacji, podpisywania, rozliczania i wypełniania zobowiązań wynikających z umów.
    • Kontrola ściągania należności i terminowych spłat należności, przestrzeganie dyscypliny płatniczej.
  • Departament sporządzania sprawozdawczości statystycznej o zagranicznej działalności gospodarczej”
  • Podpisanie wraz z kierownikiem organizacji lub osobami upoważnionymi dokumentów stanowiących podstawę przyjęcia i wydania środków pieniężnych oraz inwentaryzacji, a także zobowiązań kredytowych i rozliczeniowych.
  • Opracowanie, wdrożenie i usprawnienie procesów obsługi księgowej i podatkowej firmy (w tym automatyzacja procesów).
  • Zarządzanie pracownikami działu księgowości firmy. Realizacja doboru kadr księgowych i podział obowiązków służbowych pomiędzy nich. Monitorowanie i ocena ich działań. Zarządzanie liczbą pracowników na podstawie ich wskaźników wydajności.
  • Tworzenie budżetów i raportowanie płatności podatkowych firmy.

Wymagania

  • Wyższe wykształcenie ekonomiczne;
  • Doświadczenie zawodowe na stanowisku głównego księgowego w dużej firmie dystrybucyjnej o obrotach co najmniej 5 mln euro rocznie - co najmniej 5 lat;
  • Znajomość przepisów dotyczących rachunkowości RP;
  • Wymagana jest znajomość języka rosyjskiego!
  • Znajomość rachunkowości magazynowej;
  • Znajomość prawa cywilnego, finansowego, podatkowego i gospodarczego;
  • Znajomość procedury rejestracji transakcji i organizacji obiegu dokumentów według obszarów księgowych (proces główny: zakup, przelew, sprzedaż, zwrot, odpisanie towarów);
  • Znajomość metod analizy ekonomicznej działalności ekonomiczno-finansowej przedsiębiorstwa, identyfikacja rezerw w gospodarstwie rolnym;
  • Znajomość zasad inwentaryzacji majątku i zobowiązań;
  • Znajomość procedury i warunków sporządzania sprawozdawczości rachunkowej, podatkowej, statystycznej;
  • Znajomość metod planowania finansowego;
  • Znajomość systemów informatycznych do prowadzenia ksiąg rachunkowych i rachunkowości podatkowej, sprawozdawczości finansowej i podatkowej w Polsce.

Oferujemy

  • Ciekawa praca w stabilnej i rozwijającej się firmie;
  • Biuro pod adresem: PANATTONI PARK PRUSZKÓW IV, Pruszków ul. Południowy zachód. Józefa 1;
  • Oficjalne zatrudnienie i terminowe płace;
  • Dodatkowy pakiet socjalny;
  • Wysoki poziom automatyzacji wszystkich procesów;
  • Regularne szkolenia i możliwości kariery;
  • Wynagrodzenie ustalane jest indywidualnie na podstawie wyników rozmowy kwalifikacyjnej.