Etat Młodszy asystent rodziny/asystent rodziny/starszy asystent rodziny (z wykształceniem zgodnie z wymog

Firma: Urząd Pracy Miasta Stołecznego Warszawy miejsce pracy: Warszawa

Urząd Pracy Miasta Stołecznego Warszawy
Młodszy asystent rodziny/asystent rodziny/starszy asystent rodziny (z wykształceniem zgodnie z wymogami ustawy) [nr ogłoszenia 51/2021]
Miejsce pracy: Warszawa
Numer: StPr/21/12268
OBOWIĄZKI:
Główne odpowiedzialności: - opracowanie i realizacja planu pracy z rodziną we współpracy z członkami rodziny i w konsultacji z pracownikiem socjalnym- wspieranie rodzin z dziećmi w wypełnianiu funkcji opiekuńczo-wychowawczych w celu poprawy ich funkcjonowania- wspomaganie rodziny w szczególności w podnoszeniu umiejętności opiekuńczo-wychowawczych i prowadzeniu gospodarstwa domowego- udzielanie wsparcia rodzinom w rozwiązywaniu problemów w szczególności opiekuńczo-wychowawczych, socjalnych, psychologicznych i zdrowotnychCharakterystyka pracy: - motywowanie do udziału w zajęciach grupowych dla rodziców, mających na celu kształtowanie prawidłowych wzorców rodzicielskich i umiejętności psychospołecznych- prowadzenie pracy z rodziną w miejscu zamieszkania lub miejscu wskazanym przez rodzinę- sporządzanie na wniosek sądu opinii o rodzinie i jej członkach- prowadzenie dokumentacji dotyczącej pracy z rodziną, sprawozdawczości- prowadzenie bieżącej współpracy z komórkami organizacyjnymi Ośrodka oraz z innymi podmiotami w działaniach na rzecz dziecka i rodziny
WARUNKI PRACY:
Wymagania konieczne:

Zawód: Pozostali pracownicy wsparcia rodziny, pomocy społecznej i pracy socjalnej
Wykształcenie: średnie ogólnokształcące, brak

Wymagania inne:

Wymagania niezbędne/formalne: obywatelstwo polskie (o stanowisko mogą ubiegać się również osoby nie posiadające obywatelstwa polskiego zgodnie z art. 11 ust. 2 i 3 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych (t.j. Dz. U. z 2019 r., poz. 1282 z późn.zm.), pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych, niekaralność za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe, nieposzlakowana opinia, posiadanie pełni praw rodzicielskich obecnie i w przeszłości (w przypadku gdy dotyczy), wypełnianie obowiązku alimentacyjnego w przypadku gdy taki obowiązek wynika z tytułu egzekucyjnego wykształcenie wyższe bądź średnie, zgodne z wymogami ustawy o pomocy społecznej, na stanowisko Starszy asystent rodziny: staż pracy min. 5 lat (wyższe)/ 8 lat (średnie) i min. 5 lat doświadczenia zawodowego z zakresu pracy z dziećmi lub rodziną, na stanowisko Asystent rodziny: staż pracy min. 2 lata (wyższe)/ 5 lat (średnie) i min. 3 lata doświadczenia zawodowego z zakresu pracy z dziećmi lub rodziną,na stanowisko Młodszy asystent rodziny: nie wymagany (wyższe kierunkowe)/1 rok(wyższe ogólne)/3 lata (średnie), doświadczenie zawodowe z zakresu pracy z dziećmi lub rodziną min 1 rok. Obowiązki:Główne odpowiedzialności: - opracowanie i realizacja planu pracy z rodziną we współpracy z członkami rodziny i w konsultacji z pracownikiem socjalnym- wspieranie rodzin z dziećmi w wypełnianiu funkcji opiekuńczo-wychowawczych w celu poprawy ich funkcjonowania- wspomaganie rodziny w szczególności w podnoszeniu umiejętności opiekuńczo-wychowawczych i prowadzeniu gospodarstwa domowego- udzielanie wsparcia rodzinom w rozwiązywaniu problemów w szczególności opiekuńczo-wychowawczych, socjalnych, psychologicznych i zdrowotnychCharakterystyka pracy: - motywowanie do udziału w zajęciach grupowych dla rodziców, mających na celu kształtowanie prawidłowych wzorców rodzicielskich i umiejętności psychospołecznych- prowadzenie pracy z rodziną w miejscu zamieszkania lub miejscu wskazanym przez rodzinę- sporządzanie na wniosek sądu opinii o rodzinie i jej członkach- prowadzenie dokumentacji dotyczącej pracy z rodziną, sprawozdawczości- prowadzenie bieżącej współpracy z komórkami organizacyjnymi Ośrodka oraz z innymi podmiotami w działaniach na rzecz dziecka i rodzinyPełna treść ogłoszenia: https://www.ops-zoliborz.waw.pl/zatrudnienie

Miejsce pracy:

Warszawa

Rodzaj umowy:

Umowa o pracę na czas określony

Wynagrodzenie brutto:

3 496 - 5 504 PLN

KONTAKT:

Źródło oferty pracy: Urząd Pracy Miasta Stołecznego Warszawy