kandydatów

Etat Specjalista

Firma: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie miejsce pracy: Warszawa

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 85661

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

  • praca administracyjno-biurowa

  • gotowość do krajowych lub zagranicznych wyjazdów służbowych
    zagrożenia korupcją

  • permanentna obsługa klientów zewnętrznych (spoza administracji, np. obywatele, przedsiębiorstwa) lub przeprowadzanie kontroli w innych urzędach

  • częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

  • użytkowanie sprzętu biurowego

  • praca siedząca przed komputerem z monitorem ekranowym,

  • budynek Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez zapewnienie odpowiedniej szerokości ciągów komunikacyjnych, odpowiedniej szerokości drzwi, braku progów na ciągach komunikacyjnych i do pomieszczeń biurowych, wyłożenie na ciągach komunikacyjnych wykładziny antypoślizgowej, dostosowanie toalet, platformy przyschodowe zamontowane są przy schodach wewnętrznych prowadzących z holu głównego na korytarze parteru

  • budynek może stwarzać problemy dla osób niepełnosprawnych ruchowo, ze względu na korytarze dzielone drzwiami z samozamykaczami

Zakres zadań

  • Zarządza/ prowadzi stronę internetową/ serwisy internetowe/ profile społecznościowe w zakresie współpracy przy prowadzeniu i aktualizowaniu zakładki rybołówstwo na stronie internetowej Ministerstwa w szczególności w zakresie PO RYBY 2014-2020 w tym poprzez: - pełnienie funkcji redaktora/ publikowanie materiałów na serwisach internetowych - bieżąca współpraca z redaktorami (m.in. zarządzanie uprawnieniami w zakresie publikowania treści) - zarządzanie/ prowadzenie redakcyjno-merytoryczne serwisów internetowych i profili społecznościowych (m.in. akceptowanie i publikowanie treści, tworzenie i modyfikowanie architektury informacji) - udział w planowaniu/ projektowaniu i wdrażaniu narzędzi internetowych i/ lub serwisów internetowych - administrowanie stroną internetową Ministerstwa i jej redagowanie
  • Prowadzi kampanie/ działania/ projekty informacyjno/ promocyjno/ edukacyjne w zakresie współpracy z Ministerstwem Rozwoju w zakresie prowadzenia działań informacyjno-promocyjnych dotyczących funduszy europejskich w tym poprzez: - analizowanie i wybór grup docelowych - opracowywanie koncepcji kampanii poprzez definiowanie celów, określanie komunikatów oraz docelowych efektów działań - wybór kanałów i narzędzi komunikacji (w tym m.in.: radio, telewizja, prasa, Internet, konferencje, seminaria, wydawnictwa, konkursy, etc.) - analizowanie efektywności kampanii/ działań/ projektów informacyjnych/ promocyjnych/ edukacyjnych - nadzór nad wykonawcami - koordynowanie działań komunikacyjnych
  • Bierze udział w planowaniu zamówień publicznych oraz przygotowywaniu i przeprowadzaniu postępowań w zakresie właściwości komórki organizacyjnej w zakresie uczestniczenia w pracach związanych z planowaniem, przygotowywaniem i przeprowadzeniem postępowań w ramach zamówień publicznych dotyczących PO RYBY 2014-2020, przygotowywanych w Wydziale, w tym poprzez: - przeprowadzanie rozeznania rynku - opracowywanie planu zamówień publicznych na potrzeby komórki organizacyjnej - szacowanie wartości zamówienia - sporządzanie opisu przedmiotu zamówienia - opracowywanie projektu umowy - uczestniczenie w postępowaniach jako członek komisji przetargowych - opiniowanie dokumentacji - nadzorowanie prawidłowości wykonania i rozliczenia umowy
  • Prowadzi kampanie/ działania/ projekty informacyjno/ promocyjno/ edukacyjne w zakresie współpracy z ARiMR, samorządami wojewódzkimi, lokalnymi grupami działania oraz innymi organizacjami i instytucjami w zakresie prowadzenia działań informacyjno-promocyjnych w ramach PO RYBY 2007-2013 oraz PO RYBY 2014-2020 w tym poprzez: - analizowanie i wybór grup docelowych - koordynowanie działań komunikacyjnych - monitorowanie przebiegu kampanii/ projektów informacyjnych/ promocyjnych/ edukacyjnych - analizowanie efektywności kampanii/ działań/ projektów informacyjnych/ promocyjnych/ edukacyjnych
  • Prowadzi kampanie/ działania/ projekty informacyjno/ promocyjno/ edukacyjne i współpracuje w zakresie sporządzania i weryfikacji sprawozdań z realizacji planów informacji i promocji PO RYBY 2014-2020 przez instytucje pośredniczące w tym poprzez: - monitorowanie przebiegu kampanii/ projektów informacyjnych/ promocyjnych/ edukacyjnych - analizowanie efektywności kampanii/ działań/ projektów informacyjnych/ promocyjnych/ edukacyjnych - koordynowanie działań komunikacyjnych - opracowywanie koncepcji kampanii poprzez definiowanie celów, określanie komunikatów oraz docelowych efektów działań - wybór kanałów i narzędzi komunikacji (w tym m.in.: radio, telewizja, prasa, internet, konferencje, seminaria, wydawnictwa, konkursy, etc.)
  • Nadzoruje realizację umów/ porozumień zawartych przez Ministerstwo z innymi podmiotami w obszarze przygotowanych umów dotyczących promocji PO RYBY 2014-2020 w tym poprzez: - monitorowanie procesu realizacji postanowień umowy/ porozumienia - kontrolowanie zleceniobiorcy w zakresie wynikającym z umowy/ porozumienia - aktualizowanie/ doprecyzowywanie warunków zawartej umowy/ porozumienia - wymiana informacji/ raportowanie/ prowadzenie sprawozdawczości
  • Bierze udział w opracowywaniu, modyfikowaniu i opiniowaniu oraz przygotowuje materiały w zakresie opracowywania strategii informacyjnej/promocyjnej/edukacyjnej Ministerstwa w zakresie PO RYBY 2014-2020, oraz dokumentów programowych dotyczących informacji i promocji PO RYBY 2014-2020 w tym poprzez: - określanie ogólnej koncepcji projektu w tym jego celu i oczekiwanych efektów - opracowywanie koncepcji kampanii poprzez definiowanie celów, określanie komunikatów oraz docelowych efektów działań - koordynowanie działań komunikacyjnych
  • Prowadzi sprawozdawczość z realizacji strategii/ programów (np. operacyjnego, pomocowego, krajowego, wieloletniego, etc.) lub działań/ projektów krajowych w zakresie informacji i promocji PO RYBY 2014-2020, w tym przygotowywania i publikowania wykazów operacji w tym: - opracowywanie/ aktualizowanie systemu sprawozdawczości m.in. dla strategii/ programów/ działań/ projektów krajowych (np.: wytycznych, wzorów, instrukcji, etc.) - analizowanie i weryfikowanie otrzymanych sprawozdań - sporządzanie sprawozdań z realizacji strategii/ programu/ planu - analizowanie uwag Komisji Europejskiej do sprawozdań z realizacji programu lub działań i projektów krajowych - organizowanie i uczestnictwo w grupach/ zespołach dotyczących sprawozdawczości lub wdrażania strategii/ programu/ planu

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • roczny staż pracy w obszarze informacji i promocji
  • znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym (co najmniej poziom A1)
  • wiedza w zakresie PO RYBY 2007-2013 oraz PO RYBY 2014-2020
  • znajomość zagadnień związanych z funduszami Unii Europejskiej
  • znajomość funkcjonowania administracji publicznej
  • umiejętność analitycznego myślenia
  • komunikatywność
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • wiedza w zakresie promocji, public relations (techniki komunikacyjne, media i reklama, techniki prezentacji i wizualizacji)