Etat Prawnik w obszarze produktów bankowości globalnej i inwestycyjnej

Firma: mBank S.A. miejsce pracy: Warszawa

Od nas dostaniesz:
  • Kartę sportową
  • Dostęp do wewnętrznego rynku pracy
  • Elastyczny czas pracy
  • Prywatną opiekę medyczną
  • Dostęp do kursów LinkedIn Learning
  • Atrakcyjne lokalizacje miejsca pracy
Zobacz, jak się u nas pracuje!

Prawnik w obszarze produktów bankowości globalnej i inwestycyjnej

miejsce pracy: Warszawa, Nr ref.: SPE/184/1021

Kilka słów o nas:

Jesteśmy zespołem zajmującym się doradztwem prawnym w obszarze platformy produktów bankowości globalnej i inwestycyjnej w mBanku. Do naszych obowiązków należy obsługa prawna transakcji kredytowych, transakcji rynku kapitałowego, w tym emisji dłużnych papierów wartościowych, transakcji na rynku regulowanym, IPO oraz transakcji fuzji i przejęć.

Prowadzimy strategiczne projekty na poziomie Grupy mBanku oraz świadczymy pomoc prawną w projektach finansowania w formie instrumentów dłużnych (obligacje, euroobligacje, listy zastawne). Prowadzimy również projekty regulacyjne, związane z regulacjami rynku kapitałowego.

Opis stanowiska:

  • zapewnianie bieżącej obsługi klientom wewnętrznym w zakresie bankowości globalnej, inwestycyjnej i rynku kapitałowego
  • prowadzenie i nadzorowanie procesu strukturyzowania i negocjowania umów finansowania kredytowego, emisji akcji, obligacji i innych papierów dłużnych
  • współpraca z klientami wewnętrznymi w ramach prac projektowych przy wdrażaniu regulacji prawnych

Nasze oczekiwania:

  • wykształcenie prawnicze lub aplikant adwokacki lub radcowski
  • minimum 2 lata doświadczenia w pracy w banku, firmie inwestycyjnej lub kancelarii prawnej przy obsłudze transakcyjnej klientów korporacyjnych lub zagadnieniach prawa rynku kapitałowego, bankowego i handlowego
  • bardzo dobra znajomość j. angielskiego
  • umiejętność przygotowywania opinii prawnych, aneksów do umów, wewnętrznych aktów prawnych
  • samodzielność w pracy, analityczny umysł, determinacja w prowadzeniu trudnych zagadnień
  • dodatkowym atutem będzie znajomość regulacji takich jak: Rozporządzanie Prospektowe, MIFID II, MAR, BMR, RODO

Nasza propozycja to zatrudnienie w oparciu o własną działalność gospodarczą.