kandydatów

Etat Księgowa / Księgowy

Firma: Flame Employment Polska Sp. z o.o. miejsce pracy: Warszawa

Ogłoszenie numer: 5786043, z dnia 2021-10-11

Flame Employment Polska Sp. z o.o. istnieje jako agencja pracy od 2006 roku. Posiadamy certyfikat Agencji Zatrudnienia nr 2376.Od kandydatów nie pobieramy opłat i wynagrodzenie płacimy zawsze na czas. Dla naszego klienta z  Bydgoszczy lidera działającego,  w sektorze tworzyw sztucznych poszukujemy kandydata na stanowisko:

Księgowa / Księgowy

Miejsce pracy: mazowieckie / Warszawa

Nr Ref.: KS/BYD/2021

Opis stanowiska

  • praca w spółce działającej na pełnej księgowości zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy o rachunkowości i przepisami prawa podatkowego,
  • rozliczanie podatku VAT,
  • kontrola procedur w zakresie dostarczania danych i księgowań w zakresie podatku VAT,
  • kontrola formalna i merytoryczna księgowań związanych z VAT,
  • przygotowywanie miesięcznych deklaracji VAT, JPK i ich korekt,
  • rozliczanie i uzgadnianie sald na kontach dotyczących podatku VAT,
  • kontrola prawidłowości ujęcia transakcji w rejestrach VAT,
  • kontrola należności i zobowiązań z tytułu VAT,
  • księgowanie faktur zakupu,
  • nadzór nad prawidłowym obiegiem dokumentów księgowych,
  • udział w zamykaniu okresów sprawozdawczych,
  • udział w przygotowywaniu rocznych sprawozdań finansowych,

Wymagania

  • znajomości przepisów prawa podatkowego oraz rachunkowego, w szczególności przepisów i praktyk w obszarze podatku VAT, w tym JPK,
  • mile widziane wykształcenie wyższe, preferowane kierunki związane z finansami, podatkami, ekonomią,
  • minimum 3 letnie doświadczenie zawodowe  w  obszarze VAT w międzynarodowej firmie,
  • dobra znajomość języka angielskiego (w mowie i piśmie w stopniu umożliwiającym komunikację),
  • dobra znajomość pakietu Office (w szczególności programu MS Excel),
  • znajomość SAP mile widziana,
  • umiejętność analitycznego myślenia,  rzetelność, dokładność w wykonywaniu powierzonych zadań,
  • samodzielność, dobra organizacja pracy  z nastawieniem na wprowadzanie usprawnień,
  • wysokie kompetencje komunikacyjne, umiejętność pracy zespołowej,
  • zorientowanie na realizację zadań, osiąganie wyników, znajdowanie rozwiązań,
  • chęć rozwoju, gotowość do podejmowania wyzwań, umiejętność wychodzenia z inicjatywą.

Oferujemy

  • zatrudnienie w firmie o stabilnej pozycji,
  • umowę o pracę,
  • wynagrodzenie adekwatne do kompetencji i zadań,
  • możliwość rozwoju,
  • pracę w miłej atmosferze,
  • benefity pozapłacowe,