kandydatów

Etat Główny specjalista

Firma: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie miejsce pracy: Warszawa

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Główny specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 85845

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

  • praca administracyjno-biurowa

  • gotowość do krajowych lub zagranicznych wyjazdów służbowych
    zagrożenia korupcją

  • permanentna obsługa klientów zewnętrznych (spoza administracji, np. obywatele, przedsiębiorstwa) lub przeprowadzanie kontroli w innych urzędach

  • częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

  • użytkowanie sprzętu biurowego

  • praca siedząca przed komputerem z monitorem ekranowym,

  • budynek Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez zapewnienie odpowiedniej szerokości ciągów komunikacyjnych, odpowiedniej szerokości drzwi, braku progów na ciągach komunikacyjnych i do pomieszczeń biurowych, wyłożenie na ciągach komunikacyjnych wykładziny antypoślizgowej, dostosowanie toalet, platformy przyschodowe zamontowane są przy schodach wewnętrznych prowadzących z holu głównego na korytarze parteru

  • budynek może stwarzać problemy dla osób niepełnosprawnych ruchowo, ze względu na korytarze dzielone drzwiami z samozamykaczami

Zakres zadań

  • Przygotowuje wkłady merytoryczne do projektów dokumentów programowych i strategicznych kształtujących zrównoważony rozwój rybactwa śródlądowego, w tym projektów dotyczących pomocy finansowej dla sektora rybackiego w ramach funduszy unijnych, w celu wykonania zadań powierzonych organowi administracji w ramach kształtowania i realizacji założeń programów, strategii i polityki państwa w dziedzinie rybactwa śródlądowego oraz Wspólnej Polityki Rybackiej, w tym zadań dotyczących wdrażania Programu Operacyjnego „ Rybactwo i Morze 2014-2020”
  • Prowadzi postępowania administracyjne i sporządza projekty decyzji przygotowywanych na wniosek podmiotów ubiegających się o zezwolenie na wprowadzenie do wód oraz chowu i hodowli ryb z gatunków obcych
  • Opracowuje projekty odpowiedzi na zapytania, interpelacje, wystąpienia, skargi, wnioski, prośby o wyjaśnienia oraz interpretacje, a także inne pisma
  • Współpracuje w przygotowywaniu dokumentacji merytorycznej w ramach postepowań o udzielenie zamówień publicznych, w tym udział w przygotowywaniu umów zawieranych przez Ministerstwo
  • Współpracuje z organami administracji, organizacjami rybackimi oraz jednostkami naukowymi w celu udzielania informacji, uzgadniania, doradzania i negocjowania propozycji służących wykonaniu zadań powierzonych organowi administracji z zakresu rybactwa śródlądowego, w tym zadań dotyczących wdrażania Programu Operacyjnego „ Rybactwo i Morze” 2014-2020” oraz spraw związanych z propozycjami zgłaszanymi przez środowisko rybackie, naukę i administrację, również zagraniczną
  • Przygotowuje materiały na posiedzenia komisji (w tym sezonowych), komitetów, grup roboczych, opracowywanie projektów odpowiedzi na dezyderaty komisji, a także uczestniczenie w ww. posiedzeniach. Zadanie wiąże się z wyjazdami krajowymi i zagranicznymi
  • Współpracuje z organami kontroli zewnętrznych: - wsparcie organizacyjne procesu kontroli/audytu prowadzonych przez instytucje zewnętrzne, - koordynowanie procesu kontroli/audytu prowadzonych przez instytucje zewnętrzne (w tym: udzielanie wyjaśnień, przekazywanie niezbędnej dokumentacji na potrzeby prowadzonej kontroli), - udział w procedurze kontrolnej (w tym: analizowanie ustaleń kontroli i przygotowywanie zastrzeżeń do wystąpienia pokontrolnego oraz informacji o realizacji wniosków i uwag zawartych w wystąpieniu pokontrolnym

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe magisterskie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • 3-letni staż pracy w administracji publicznej
  • znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym (co najmniej poziom A1)
  • znajomość prawa krajowego, UE i międzynarodowego w zakresie rybactwa
  • znajomość organizacji i funkcjonowania organów administracji państwowej
  • znajomość Kodeksu postępowania administracyjnego
  • znajomość zasad techniki prawodawczej
  • znajomość funkcjonowania UE
  • znajomość procesu decyzyjnego w UE
  • umiejętność analitycznego myślenia
  • komunikatywność
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • studia podyplomowe z zakresu administracji lub nauk o środowisku lub rolniczych
  • 2-letni staż pracy w obszarze administracji rybackiej
  • wiedza o strukturach administracji państwowej
  • praktyczna znajomość przepisów o rybactwie śródlądowym, ochronie środowiska, prawa wodnego i zwalczania chorób ryb