kandydatów

Etat Główny specjalista

Firma: Komenda Główna Policji w Warszawie miejsce pracy: Warszawa

Komenda Główna Policji w Warszawie
Komendant Główny Policji poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:

Główny specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 85772

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

  • częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz,
  • praca pod presją czasu i stresu,
  • praca wymagająca dyspozycyjności zwłaszcza w okresach sprawozdawczych oraz gdy zachodzi konieczność sporządzania informacji w krótkim przedziale czasowym.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

  • naturalne i sztuczne oświetlenie/sztuczne oświetlenie,
  • wymuszona  pozycja ciała,
  • praca przy monitorze ekranowym powyżej 4 godzin na dobę,
  • przy wejściu do budynku brak podjazdu dla osób niepełnosprawnych, w budynku znajduje się winda.

Zakres zadań

  • Sporządza analizy, informacje z działalności Centrum Usług Logistycznych zgodnie z właściwością Biura Finansów KGP oraz dokonuje oceny efektów i wskaźników ekonomicznych działalności Centrum Usług Logistycznych i środków obrotowych
  • Monitoruje, kontroluje i weryfikuje prawidłowość przesyłanych danych w obszarze sprawozdawczości budżetowej w układzie tradycyjnym i zadaniowym, z wykonania planu finansowego Centrum Usług Logistycznych, z operacji finansowych, sprawozdań finansowych (bilansów)
  • Nadzoruje sporządzanie przez jednostki organizacyjne Policji informacji/zestawień dotyczących stopnia realizacji wydatków budżetowych i programów modernizacji Policji oraz opracowuje na ich podstawie łączne analizy finansowe
  • Nadzoruje realizację planów finansowych i planów naprawczych (strategicznych) Centrum Usług Logistycznych oraz weryfikuje pod względem formalno-finansowym sprawozdanie finansowe
  • Uczestniczy w sporządzaniu zbiorczego sprawozdania analitycznego z realizacji planu wydatków budżetu Policji, na podstawie pozyskanych z jednostek organizacyjnych Policji niezbędnych danych
  • Koordynuje sporządzanie przez jednostki organizacyjne Policji jednostkowych sprawozdań i analiz dotyczących wydatków budżetowych i inwestycyjnych oraz sporządza łączną sprawozdawczość w zakresie wydatków inwestycyjnych Policji
  • Monitoruje, kontroluje i weryfikuje pod względem formalno-rachunkowym jednostkowe sprawozdania z wykonania budżetu zadaniowego Policji oraz z otrzymanych darowizn
  • Inicjuje, opiniuje i koordynuje zmiany wewnętrznych przepisów prawnych tj. polityki rachunkowości, statutu, regulaminu wewnętrznego do merytorycznej działalności Centrum Usług Logistycznych i przepisów ogólnie obowiązujących oraz udziela wyjaśnień jednostkom Policji w zakresie budżetu zadaniowego, wydatków inwestycyjnych oraz darowizn

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe ekonomiczne (w tym w szczególności kierunek: finanse lub rachunkowość)
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego powyżej 5 lat w komórkach ekonomiczno-finansowych jednostek sektora finansów publicznych

  • Dostęp do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą "poufne" lub oświadczenie o wyrażeniu zgody na przeprowadzenie postępowania sprawdzającego
  • Biegła znajomość przepisów prawa w zakresie finansów publicznych, rachunkowości oraz prawa gospodarczego
  • Komunikatywność
  • Umiejętności: stosowania prawa w praktyce, analitycznego myślenia, obsługi systemu informatycznego Ministerstwa Finansów TREZOR, e-PUAP i aplikacji BUZA
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Przeszkolenie w zakresie analizy finansowej dotyczącej działalności instytucji gospodarki budżetowej
  • Przeszkolenie w zakresie regulacji prawnych w obszarze działalności gospodarczej
  • Kreatywność
  • Dyspozycyjność w okresach sprawozdawczych
  • Umiejętności: biegłej obsługi komputera w zakresie pakietu MS Office, konstruowania wniosków, działania w sytuacjach nieprzewidywalnych i stresowych