kandydatów

Etat Starszy specjalista

Firma: Ministerstwo Infrastruktury w Warszawie miejsce pracy: Warszawa

Ministerstwo Infrastruktury w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:

Starszy specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 86146

Warunki pracy

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

wejście do budynku „A" i „D" przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością,
węzeł sanitarny, szerokość drzwi i ciągi komunikacyjne, platformy podjazdowe na schodach oraz windy przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością,
mogą pojawić się trudności lub możliwa pomoc osób trzecich dla osób z niepełnosprawnością narządu ruchu

Inne warunki, dotyczące charakteru stanowiska pracy:

- praca przy komputerze oraz/lub przy użyciu urządzeń biurowych: fax, ksero, skaner

- zagrożenie korupcją

- permanentna obsługa klientów zewnętrznych (spoza administracji, np. obywatele, przedsiębiorstwa) lub przeprowadzanie kontroli w innych urzędach

Rekrutacja zdalna (cały proces, od aplikowania do rozmowy kwalifikacyjnej, jest prowadzony zdalnie, bez wychodzenia z domu)

Zakres zadań

  • Prowadzi postępowania administracyjne dotyczące polskich obszarów morskich, w szczególności dotyczące układania i utrzymywania kabli lub rurociągów w polskiej wyłącznej strefie ekonomicznej oraz postępowania administracyjne dotyczące wznoszenia lub wykorzystywania sztucznych wysp, konstrukcji i urządzeń w polskich obszarach morskich;
  • Prowadzi postępowania administracyjne w zakresie ponownego rozpatrywania spraw oraz odwołań i zażaleń od decyzji i postanowień wydanych w I instancji przez terenowe organy administracji morskiej, dotyczących polskich obszarów morskich;
  • Opiniuje rozstrzygnięcia innych organów dotyczące przedsięwzięć w polskich obszarach morskich, w szczególności decyzje wydawane na podstawie przepisów ustawy Prawo geologiczne i górnicze oraz decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego;
  • Rozpatruje skargi, wnioski i petycje oraz przygotowuje odpowiedzi na wnioski o dostęp do informacji publicznej i interpelacje, a także uzupełnia dane w Systemie Informacji Przestrzennej Administracji Morskiej (SIPAM), w zakresie postępowań administracyjnych.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe magisterskie na kierunku prawo lub administracja
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 2 lata doświadczenia zawodowego w prowadzeniu postępowań administracyjnych w pracy w administracji
publicznej lub w pracy w obszarze stosowania prawa

  • Znajomość języka angielskiego na poziomie B2
  • Znajomość Kodeksu postępowania administracyjnego oraz ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi
  • Znajomość ustawy o obszarach morskich RP i administracji morskiej
  • Ogólna znajomość zagadnień z zakresu gospodarki morskiej
  • Umiejętność organizacji pracy i zorientowanie na osiąganie celów
  • Skuteczna komunikacja
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Znajomość procesu inwestycyjnego w zakresie uzyskiwania niezbędnych pozwoleń dla przedsięwzięć realizowanych w obszarach morskich