kandydatów

Etat Główny specjalista

Firma: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej w Warszawie miejsce pracy: Warszawa

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:

Główny specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 86644

Warunki pracy

  • Liczne bezpośrednie, mailowe i telefoniczne kontakty z klientem wewnętrznym i zewnętrznym (w tym prowadzenie kontroli w innych urzędach)
  • Krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe
  • Częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz
  • Opis dostępności budynku dla osób z niepełnosprawnością znajduje się na stronie ministerstwa https://www.gov.pl/web/fundusze-regiony/informacja-dla-osob-z-niepelnosprawnosciami

Zakres zadań

  • zapewnia sprawny przebieg procesu projektowania i wdrażania programu krajowego Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 w zakresie dostępności dla osób z niepełnosprawnościami, mobilności i współpracy ponadnarodowej oraz wdrażania pozostających zadań z perspektywy finansowej EFS 2014-2020
  • przygotowuje i aktualizuje program operacyjny finansowany z EFS+ na poziomie krajowym, m.in. formułuje zapisy programu, prowadzi konsultacje i uzgodnienia, proponuje zmiany
  • ocenia projekty planowane do realizacji w ramach FERS, m.in. opracowuje kryteria naboru i regulaminy, przygotowuje umowy
  • weryfikuje merytorycznie i finansowo projekty współfinansowane w ramach osi IV PO WER oraz FERS, m.in. sprawdza wnioski o płatność, zleca płatności zaliczkowe

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego w administracji publicznej lub w obszarze funduszy unijnych

  • znajomość zagadnień związanych z Europejskim Funduszem Społecznym
  • znajomość problematyki polityk społecznych, ze szczególnym uwzględnieniem problematyki zapewniania dostępności dla osób z niepełnosprawnościami
  • wiedza w zakresie kwalifikowalności wydatków w EFS i zasad rozliczania projektów
  • wiedza na temat zasad wdrażania współpracy ponadnarodowej w EFS
  • umiejętność obsługi MS Office: Word, Excel
  • znajomość jęz. Angielskiego na poziomie min. B2
  • organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów, współpraca, komunikacja, rzetelność, myślenie analityczne
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe