kandydatów

Etat Specjalista ds. księgowych

Firma: STRABAG Sp. z o.o. miejsce pracy: Pruszków

Sukces zależy od pracy zespołowej!

STRABAG jest europejskim koncernem w branży technologii budowlanych. Dzięki zaangażowaniu kompetentnych pracowników oraz wykorzystaniu nowoczesnych maszyn i własnych surowców, realizuje z sukcesem inwestycje na całym świecie. Nie byłoby to możliwe bez pracy zespołowej – łączącej ze sobą różne kraje i branże budownictwa.

Zostań częścią naszego zespołu!

Specjalista ds. księgowych
Miejsce pracy: Pruszków

Zadania:

  • przygotowanie rejestrów i deklaracji, zeznań i informacji podatkowych: NIP, VAT, VAT-UE, CIT, PCC, AKC, IFT i innych,
  • obsługa czynności kontroli i postępowań podatkowych przy wsparciu doradców podatkowych,
  • aktualizacja polityki rachunkowości jednostek grupy,
  • prace związane z zamknięciem roku w tym sporządzenie i zbadanie sprawozdań finansowych jednostek grupy,
  • sporządzanie sprawozdań do GUS, NBP,
  • bieżąca analiza i weryfikacja zapisów na kontach księgowych dokonanych przez inne obszary księgowości,
  • przygotowywanie raportów dla celów sprawozdawczości grupowej,
  • udzielanie wyjaśnień pozostałym obszarom finansowym w zakresie zagadnień księgowych,
  • udział w pracach nad dostosowywaniem systemu / narzędzi finansowo-księgowych do zmieniających się wymogów prawnych.

Wymagania:

  • samodzielny/a księgowy/a z wykształceniem kierunkowym lub uprawnieniami do usługowego prowadzenia ksiąg,
  • minimum 3 lata doświadczenia zawodowego obejmującego sporządzanie pełnych sprawozdań finansowych,
  • wiedza operacyjna w zakresie sporządzania rozliczeń podatkowych jednostek gospodarczych, w tym działających transgranicznie,
  • znajomość języka obcego w mowie i piśmie: niemiecki i/lub angielski,
  • umiejętność pracy w zespole w warunkach presji czasowej,
  • doświadczenie we wdrażaniu zmian w obszarze rachunkowości finansowej (w tym systemach ERP) wynikających z dostosowań regulacyjnych,
  • dokładność, samodzielność, dobra organizacja czasu pracy.