kandydatów

Etat Specjalista

Firma: Ministerstwo Finansów w Warszawie miejsce pracy: Warszawa

Ministerstwo Finansów w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 87216

Warunki pracy

  • Praca administracyjno-biurowa, obsługa komputera powyżej 4 godzin dziennie

  • Praca w terenie

  • Krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe

  • Zagrożenie korupcją

  • Permanentna obsługa klientów zewnętrznych (spoza administracji, np. obywatele, przedsiębiorstwa) lub przeprowadzanie kontroli w innych urzędach

  • Częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz

Zakres zadań

  • Przygotowuje założenia, plany, strategie i programy oraz wykonuje audyty w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Europejskiego Funduszu Dostosowania do Globalizacji, regionalnych programów operacyjnych dla województw dolnośląskiego, pomorskiego, lubelskiego i łódzkiego w perspektywie 2007-2013, Norweskiego Mechanizmu Finansowego i Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego, a w szczególności: a) corocznych audytów systemów zarządzania i kontroli, b) corocznych audytów operacji, c) zamknięcia lub częściowego zamknięcia pomocy.
  • Przygotowuje założenia planów, strategii i programów oraz prowadzi audyty regionalnych programów operacyjnych dla województw dolnośląskiego, pomorskiego, lubelskiego i łódzkiego w perspektywie 2014-2020 oraz Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, Europejskiego Funduszu Dostosowania do Globalizacji w szczególności: a) audytów desygnacyjnych, b) corocznych audytów systemów zarządzania i kontroli, c) corocznych audytów operacji, d) corocznych audytów zestawień wydatków.
  • Opracowuje pozostające we właściwości wydziału, projekty opinii, w tym deklaracji zamknięcia lub częściowego zamknięcia pomocy oraz sprawozdań.
  • Przygotowuje podsumowania ustaleń i wystąpień do jednostek podlegających badaniom.
  • Koordynuje oraz przeprowadza nieplanowane audyty i kontrole w zakresie wykorzystania środków następujących programów: a) Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Europejskiego Funduszu Dostosowania do Globalizacji, regionalnych programów operacyjnych dla województw dolnośląskiego, pomorskiego, lubelskiego i łódzkiego w perspektywie 2007-2013 oraz programów Norweskiego Mechanizmu Finansowego i Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego, b) Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, regionalnych programów operacyjnych dla województw opolskiego, pomorskiego, lubelskiego i łódzkiego oraz w perspektywie 2014-2020.
  • Ocenia audyt wewnętrzny w jednostkach sektora finansów publicznych w odniesieniu do środków następujących programów: a) Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Europejskiego Funduszu Dostosowania do Globalizacji, regionalnych programów operacyjnych dla województw dolnośląskiego, pomorskiego, lubelskiego i łódzkiego w perspektywie 2007-2013 oraz programów Norweskiego Mechanizmu Finansowego i Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego, b) Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, regionalnych programów operacyjnych dla województw opolskiego, pomorskiego, lubelskiego i łódzkiego oraz w perspektywie 2014-2020.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego w obszarze audytu lub kontroli lub we wdrażaniu funduszy pomocowych
  • Znajomość jednego z podstawowych języków roboczych KE (angielski lub niemiecki lub francuski) na poziomie umożliwiającym czytanie i rozumienie literatury przedmiotu oraz robocze pisemne komunikowanie się z KE, komunikatywna znajomość języka w mowie
  • Wiedza z zakresu przepisów prawa unijnego i krajowego dotyczących funduszy strukturalnych
  • Wiedza z zakresu międzynarodowych standardów audytu oraz metod i technik audytu
  • Znajomość ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej
  • Znajomość prawa zamówień publicznych
  • Znajomość finansów publicznych
  • Znajomość rachunkowości
  • Umiejętność współpracy w zespole
  • Umiejętność konstruowania wniosków oraz argumentowania
  • Umiejętność analitycznego myślenia
  • Komunikatywność
  • Niepełnienie służby zawodowej ani niepracowanie w organach bezpieczeństwa państwa wymienionych w art. 2 ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990 oraz treści tych dokumentów (Dz. U. z 2020 r. poz. 306, 284 i 322) ani niebycie ich współpracownikiem
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Przeszkolenie: audytor wewnętrzny / Certified Intemal Auditor (CIA) / Certified Govemment Auditing Professional (CGAP)
  • Szczególne uprawnienia: audytor wewnętrzny / Certified Intemal Auditor (CIA) / Certified Govemment Auditing Professional (CGAP)
  • Umiejętność posługiwania się specjalistycznym oprogramowaniem audytorskim (np. ACL)