kandydatów

Etat Specjalista ds. ochrony środowiska

Firma: AvesNature - Biuro Badań i Ekspertyz Środowiskowych miejsce pracy: Warszawa

Ogłoszenie numer: 5978058, z dnia 2021-11-09

Biuro Badań i Ekspertyz Środowiskowych AvesNature działa na rynku od 2009 roku. Podstawową działalnością firmy jest opracowywanie analiz oraz dokumentacji środowiskowych w zakresie oddziaływania inwestycji na środowosko (OOŚ, KIP), w tym również ekspertyzy i inwentaryzacje przyrodnicze, nadzory i monitoringi przyrodnicze.

Specjalista ds. ochrony środowiska

Miejsce pracy: mazowieckie / Warszawa

Nr Ref.: 04.21

Opis stanowiska

Sporządzanie dokumentacji środowiskowych:

  • raport oddziaływania na środowisko,
  • karta informacyjna przedsięwzięcia,
  • operat wodnoprawny,
  • operat ochrony powietrza i gospodarowania odwadami,
  • pozwolenia zintegrowane,
  • sporządzanie i komunikowanie raportów, analiz i zestawień,
  • doradztwo w zakresie obowiązujących przepisów z zakresu ochrony środowiska,
  • praca w terenie związana z pozyskiwaniem materiałów i danych dotyczących środowiska,
  • kontakty z urzędami i Inwestorami.

Wymagania

  • wykształcenie wyższe II stopnia (ochrona środowiska, biologia, inżynieria środowiska lub pokrewne),
  • umiejętność sporządzania dokumentacji związanej z procedurą oceny oddziaływania inwestycji na środowisko, tj. KIP, raport środowiskowy,
  • znajomość i umiejętność interpretowania przepisów prawa z zakresu prawa ochrony środowiska (m.in. Ustawy Prawo Ochrony Środowiska, Ustawy o ochronie przyrody, Ustawy o udostępnianiu informacji, o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko),
  • umiejętność opracowywania dokumentacji podsumowującej wykonane prace (raporty, notatki służbowe etc.).

Dodatkowym atutem będą:

  • dobra znajomość gatunków (umiejętność rozpoznawania w terenie) wybranej grupy krajowej fauny (np. ptaki, herpetofauna, bezkręgowce itp.) lub flory,
  • znajomość oprogramowania GIS (QGIS lub ArcGIS), operat fb, inne.
  • dobra znajomość języka angielskiego,
  • prawo jazdy kat. B.

Oferujemy

  • ciekawą i ambitną pracę,
  • przyjazną atmosferę i warunki pracy,
  • możliwość pracy zdalnej,
  • stabilne warunki zatrudnienia – umowa o pracę,
  • atrakcyjne wynagrodzenie adekwatne do wiedzy i zaangażowania,
  • narzędzia niezbędne do wykonywania powierzonych zadań,
  • szkolenia.

Poleć ofertę pracy
Data dodania: 09-11-2021
Wyświetleń: 211