kandydatów

Etat Główny specjalista

Firma: Ministerstwo Infrastruktury w Warszawie miejsce pracy: Warszawa

Ministerstwo Infrastruktury w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Główny specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 87388

Warunki pracy

Ministerstwo zajmuje trzy budynki „A”, „B” i „C” o następujących uwarunkowaniach technicznych:
• węzeł sanitarny przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością w budynku ”B” (parter) oraz w budynku „A” (dostęp przy pomocy osób trzecich)
• wejście do budynków przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością
• szerokość drzwi i ciągi komunikacyjne w budynkach przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością
• windy dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością
• brak podjazdu dla osób z niepełnosprawnością na wysoki parter w budynku A, na którym usytuowana jest jedna z sal konferencyjnych

Inne warunki, dotyczące charakteru stanowiska pracy:
- praca przy komputerze oraz/lub przy użyciu urządzeń biurowych: fax, ksero, skaner.

Rekrutacja zdalna (cały proces, od aplikowania do rozmowy kwalifikacyjnej, jest prowadzony zdalnie, bez wychodzenia z domu)

Zakres zadań

  • Przygotowuje propozycje dotyczące wydatków dysponenta III stopnia w zakresie kosztów funkcjonowania Ministerstwa, do ujęcia w Wieloletnim Planie Finansowym Państwa (WPFP), w projekcie ustawy budżetowej, ustawie budżetowej w tym w zakresie budżetu zadaniowego oraz zachowuje spójność przy przygotowaniu planu finansowego dysponenta III stopnia w zakresie kilku części budżetowych.
  • Dokonuje okresowej i rocznej analizy wydatków dysponenta III stopnia oraz przekazuje informacje o charakterze zarządczym w zakresie kompetencji dyrektora generalnego.
  • Prowadzi prace nad projektem ustawy budżetowej. Opracowuje plan dochodów i wydatków na dany rok budżetowy, w tym plan wydatków w układzie klasyfikacji zadaniowej w ramach przyznanych limitów środków - w zakresie środków budżetu państwa jak i z udziałem środków UE. Wprowadza dokumenty planu do systemu finansowo-księgowego na postawie zaakceptowanych planów finansowych oraz decyzji budżetowych i decyzji o zmianach w planie finansowym.
  • Sporządza dla komórek organizacyjnych informacje o kwotach wydatków na dany rok budżetowy. Opracowuje informacje z ich wykonania na podstawie sprawozdań z wykonania wydatków budżetowych - w zakresie środków budżetu państwa jak i z udziałem środków UE. Opracowuje plan wydatków przez poszczególne komórki organizacyjne, pozyskuje informacje o stopniu realizacji zadań i wydatkowaniu środków budżetowych oraz mierników w układzie zadaniowym w zakresie dysponenta III stopnia. Przygotowuje informacje dla komórek organizacyjnych wykonujących zadania finansowane z różnych części.
  • Przygotowuje zestawienia finansowe o różnym poziomie szczegółowości. Analizuje zgłoszone przez komórki organizacyjne zmiany w planie pod kątem efektywnego wykorzystania środków ujętych w planie finansowym ministerstwa. Analizuje zaangażowanie środków i poniesionych wydatków. Przygotowuje decyzje w sprawie zmian w budżecie państwa i budżecie środków europejskich w zakresie dysponenta III stopnia z uwzględnieniem budżetu zadaniowego oraz wydatków inwestycyjnych. Uwzględnia zmiany w systemie finansowo-księgowym, zapewnienia spójności z danymi systemu Trezor.
  • Opiniuje dokumenty m.in. będące podstawą powstania zobowiązań (umowy/wnioski/pisma, w tym w języku angielskim) w zakresie dostępności środków w ramach planu finansowego oraz weryfikuje zgodności z planem finansowym. Dokonuje przesunięć środków na realizację zadań.
  • Kontroluje dostępność środków w planie finansowym. Sporządza formularze z rozliczania środków przyznanych z rezerw celowych. Tworzy zestawienia i raporty w systemie finansowo-księgowym oraz poza nim, na potrzeby biura, stanowiących podstawę do podejmowania decyzji dla kadry zarządzającej. Przygotowuje sprawozdawczość w zakresie budżetu zadaniowego. Sporządza informacje opisowe dla dysponenta części w zakresie budżetu w układzie tradycyjnym - w zakresie środków budżetu państwa jak i z udziałem środków UE, z uwzględnieniem wydatków majątkowych.
  • Prowadzi sprawy dotyczące projektowania i realizacji budżetu w zakresie kompetencji Biura.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego w obszarze finansowym
  • Znajomość zasad i trybu opracowywania materiałów do projektu budżetu państwa oraz klasyfikacji budżetowej
  • Wiedza z zakresu rachunkowości
  • Znajomość ustawy o finansach publicznych (w szczególności zasad gospodarowania środkami publicznymi)
  • Znajomość zasad funkcjonowania służby cywilnej
  • Wiedza z zakresu budżetu zadaniowego w administracji publicznej
  • Wiedza z zakresu raportowania i analizy danych
  • Znajomość przepisów ustawy o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych
  • Umiejętność analitycznego myślenia
  • Skuteczna komunikacja
  • Umiejętność organizacji pracy i zorientowanie na osiąganie celów
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe